Makijaż permanentny brwi – popularne metody wykonania

Piękne brwi to bardzo ważny element estetycznego i przyciągającego wzrok wyglądu – wizerunkowy „must-have” naszych czasów i wizytówka każdej kobiety. By cieszyć się doskonałym kształtem oraz odcieniem brwi przez długi czas, możemy skorzystać z zabiegu makijażu permanentnego. Jakie są najpopularniejsze metody jego wykonania?

Makijaż permanentny brwi – na czym polega?

Profesjonalny zabieg makijażu permanentnego brwi polega na regulacji, podkreśleniu kształtu łuku i zagęszczeniu naturalnych włosków. Permanentny makijaż charakteryzuje jego trwałość – efekt utrzymuje się około dwóch lat. Jest to więc dobry wybór szczególnie wtedy, gdy zależy nam na perfekcyjnie wyglądających brwiach, które nie wymagają dodatkowego podkreślenia ani poprawek każdego poranka. Sam zabieg polega na wprowadzaniu barwnika między naskórek a skórę właściwą, przy pomocy profesjonalnego urządzenia wyposażonego w sterylne, jednorazowe igły. Jest on wykonywany przez wykwalifikowaną w tym kierunku linergistkę.

Makijaż permanentny brwi - wyrysowanie konturu

Jakie są popularne metody wykonania makijażu permanentnego brwi?

Istnieje kilka metod makijażu permanentnego brwi, które pozwalają na uzyskanie różnych efektów. Zabiegi możemy podzielić zarówno ze względu na intensywność rezultatu, jak i technikę wykonania.

Brwi – metoda piórkowa

Inaczej microblading brwi, to jeden z najpopularniejszych zabiegów makijażu permanentnego. Metoda pozwala na tworzenie imitacji naturalnych włosków. Sposób ten będzie doskonały dla tych osób, które chcą delikatnie podkreślić swoje naturalne brwi w taki sposób, by stały się bardziej wyraziste i gęstsze.

Brwi – metoda ombre

Metoda ombre polega na wprowadzaniu pod skórę pigmentu o różnym natężeniu koloru. Technika ta pozwala na uzyskanie efektu stopniowania koloru, od najjaśniejszej nasady do najciemniejszej końcówki. Górna, jaśniejsza krawędź brwi zostaje delikatnie rozmyta, a dolna precyzyjnie podkreślona, co daje wciąż naturalny, ale zdecydowanie bardziej wyrazisty efekt.

Brwi – metoda cienia

Metoda cienia, ze względu większy stopień podkreślenia i wyrazistości, polecana jest osobom, które na co dzień decydują się na mocniejszy makijaż. Tradycyjna metoda cienia wykonywana jest na całej powierzchni łuku brwiowego i mocno podkreśla rysy twarzy. Metoda ta pozwala również na całkowitą zmianę naturalnego kształtu brwi i „narysowania” nowego. Końcowy efekt jest podobny do tego, jaki uzyskujemy bezpośrednio po nałożeniu henny na brwi.

Brwi – metoda pudrowa

To metoda, która polega na wprowadzeniu pigmentu tuż pod powierzchnię naskórka. Jest to metoda pigmentacji, która nie tworzy stopniowania koloru, ale pozwala na uzyskanie lekkiego i delikatnego efektu.

Dobrze wymodelowane i delikatnie podkreślone brwi stanowią ozdobę każdej twarzy, podkreślają oczy, uwydatniają nasze rysy i często sprawiają, że dalszy makijaż nie jest już niezbędny. Właśnie z tego powodu warto przemyśleć wybór odpowiedniego zabiegu makijażu permanentnego brwi – szczególnie jeśli nasze naturalne włoski są delikatne i mało widoczne, a kształt nie jest symetryczny i wyraźnie zdefiniowany.

Makijaż permanentny brwi można wykonać w salonie Select Beauty. Zachęcamy do odwiedzenia strony: https://selectbeauty.pl/zabiegi/makijaz-permanentny/makijaz-permanentny-brwi/, w celu dowiedzenia się jakie są przeciwskazania do jego wykonania, jak przebiega i jakie zabiegi pielęgnacyjne należy wykonać, aby jak najdłużej cieszyć się efektem.