Dermaquest – Retinol C Infusion Peel

Retinol C Infusion Peel to zabieg, którego receptura jest wzbogacona o szereg substancji aktywnych zapobiegających starzeniu się komórek oraz niwelujących już obecne na twarzy oznaki starzenia. Za intensywne działanie ujędrniające i naprawcze odpowiadają m.in. beta-karoten, retinoidy, witaminy A i C czy kwas ferulowy. Koktajl złuszczających, rozświetlających i przywracających skórze gęstość substancji sprawia, że na cerze po zabiegu można zauważyć widoczny efekt odmłodzenia.

Cena 349 zł
Czas trwania 90-120 minut
Odstępy między zabiegami 10-14 dni
Liczba zabiegów w serii 6
shutterstock_422883595_1920

Peeling ujędrniający od Dermaquest – zabieg z półki premium

Wysokie skoncentrowanie składników aktywnych oraz ich bogactwo – a co za tym idzie – silnie odczuwalne i zauważalne efekty zabiegu – sprawiają, że wielu kosmetologów i samych pacjentów określa Retinol C Infusion Peel mianem zabiegu premium. Połączenie najbardziej skutecznych form witaminy A i C o silnym działaniu przeciwstarzeniowym i ujędrniającym, kwasu ferulowego czy retinoidów to prawdziwa bomba odmładzająca. Peeling będzie idealny dla skóry z widocznymi oznakami upływu czasu, problemem rumienia i teleangiektazji (popękanych naczynek), ale również dla szarej i zmęczonej cery oraz cery łojotokowej, ze zmianami trądzikowymi.

Efekty peelingu ujędrniającego od Dermaquest

Efekty peelingu ujędrniającego Dermaquest można podzielić na wiele aspektów: od złuszczenia i odnowy naskórka, poprzez zniwelowanie widoczności rozszerzonych porów, aż po odmłodzenie i rozświetlenie skóry. Oto rezultaty, które w miarę upływu czasu po zabiegu będą najbardziej zauważalne:

 • skóra zaczyna się złuszczać – do 3 dni po zabiegu;
 • złuszczanie umiarkowane nastąpi do 6 dni po zabiegu;
 • widoczna poprawa struktury skóry;
 • spłycenie zmarszczek;
 • wzrost jędrności i elastyczności skóry;
 • redukcja przebarwień naskórkowych (posłonecznych i potrądzikowych);
 • poprawa kolorytu.
Wskazania do wykonania peelingu ujędrniającego

Peeling ujędrniający sprawdzi się u wszystkich osób ze skórą dojrzałą, trądzikową, ale również borykających się z popękanymi naczynkami i rumieniem. Najlepsze efekty zauważą z pewnością:

 • osoby mające zmarszczki, odnotowujące brak jędrności na twarzy i szyi;
 • osoby, których skóra pozbawiona jest blasku i elastyczności;
 • osoby ze skórą naczyniową, ze skłonnością do rumienia i teleangiektazji.
Przeciwskazania do wykonania Retinol C Infusion Peel

Jak każdy zabieg wykonywany w gabinecie kosmetologicznym, z wykorzystaniem intensywnie działających składników aktywnych, również Retinol C Infusion Peel od Dermaquest ma pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Jakie okoliczności się do nich zaliczają?

 • skóra bardzo wrażliwa, reaktywna;
 • uczulenie na retinol i miód, czyli składniki preparatu do wykonania zabiegu;
 • ciąża, okres laktacji;
 • choroba nowotworowa;
 • choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze;
 • świeża opalenizna;
 • podrażnienia i uszkodzenia naskórka;
 • aktywna opryszczka;
 • stosowanie doustnych retinoidów.
Dowiedz się więcej:

Dermaquest: Retinol C Infusion Peel – opinie o zabiegu

Jak działa Retinol C Infusion Peel, czyli peeling odmładzający od Dermaquest? Opinie ekspertów, jak i osób poddających się temu zabiegowi są zgodne – to procedura z najwyższej półki kosmetologicznej, która łączy w sobie spektakularne rezultaty i niezwykłą przyjemność z zastosowania. Co to oznacza w praktyce? Nie dość, że peeling Retinol C Infusion Peel od Dermaquest efektywnie, a jednocześnie złuszcza naskórek, tym samym odmładzając cerę i niwelując przebarwienia, drobne zmarszczki oraz niedoskonałości. Do tego klientki zwracają szczególną uwagę na relaksacyjne i odprężające właściwości zabiegu, wynikające z jego zastosowania oraz wrażeń zapachowych (każdy z peelingów Dermaquest cechuje się bowiem unikalną kompozycją aromatyczną). Każda osoba, która potrzebuje odmłodzenia i relaksu powinna wypróbować omawiany zabieg w gabinecie Select Beauty.

Retinol C Infusion Peel – najczęstsze pytania

Peeling ujędrniający Dermaquest – składniki

Receptura peelingu Dermaquest bazuje na retinoidach pochodzenia dyniowego oraz czystym 4 % retinolu. Dzięki tym składnikom, dochodzi do produkcji endogennych białek podporowych Twojej skóry: kolagenu i elastyny, naturalnie występujących w naskórku. Dzięki czemu zagęszcza się, dochodzi do poprawy jego jędrności. Retinoidy wpływają również na prawidłową pracę gruczołów łojowych, poprawiają strukturę i koloryt, co sprawia, że cera nabiera blasku i zachwyca młodym wyglądem.
Receptura składa się również z niezbędnej do wytworzenia kolagenu witaminy C, antyoksydacyjnego kwasu ferulowego oraz peptydów biomimetycznych (analogicznych do tych, które naturalnie występują w skórze).

Jak przygotować się do peelingu z retinolem?

Przed zabiegiem z wykorzystaniem peelingu z retinolem należy na kilkanaście dni odstawić kosmetyki z retinoidami w składzie, a także powstrzymać się od wykonywania peelingów enzymatycznych i chemicznych – zarówno w gabinetach kosmetologicznych, jak i w domu. Dodatkowo przed zabiegiem nie należy depilować twarzy kremami, woskiem lub depilatorem.

Jak przebiega peeling ujędrniający Retinol C Infusion Peel?

Zabieg rozpoczyna się od dwuetapowego oczyszczenia skóry. Następnie na twarz nakładana jest delikatnie złuszczająca maska z enzymami, a później rozpoczyna się terapia specjalistyczna z wykorzystaniem retinolu w stężeniu 4%. Po właściwej części zabiegu kosmetolog przystępuje do nałożenia peelingu chemiczno-enzymatycznego z witaminą C, a po jego zmyciu – do pielęgnacji pozabiegowej oraz nałożenia ochrony przeciwsłonecznej.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być uwrażliwiona i zaczerwieniona. Nie należy więc jej pocierać i podrażniać mechanicznym złuszczaniem – zarówno peelingami, jak i akcesoriami do mycia twarzy (szczoteczkami manualnymi, elektrycznymi czy sonicznymi). Dodatkowo po zabiegu trzeba stosować ochroną przeciwsłoneczną z wysokim faktorem SPF.

Jak często wykonywać peeling z retinolem?

Częstotliwość wykonywania peelingu z retinolem ustala kosmetolog, w zależności od potrzeb skóry klienta oraz od jej stanu wyjściowego. Standardowo procedura obejmuje 6 zabiegów w odstępach 10-14 dni.

Zapraszamy do umówienia konsultacji z naszymi specjalistami.
KONTAKT