Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, który niezmiennie cieszy się wielką popularnością. To właśnie w jego regularnym wykonywaniu kryje się sekret zachowania zdrowej, pięknej i promiennej cery na długie lata. Peeling ultradźwiękowy (czyli popularna kawitacja) odpowiada w głównej mierze za prawidłową odnowę naskórka oraz płaszcza hydrolipidowego, przyczyniając się tym samym do stymulowania procesów naprawczych skóry. Taki mechanizm ma niezwykle pozytywny wpływ zarówno na obecny stan cery, jak i na zapobieganie pojawianiu się oznak starzenia.

Peeling kawitacyjny to wygładzenie, odmłodzenie i relaksujący masaż w jednym – obiecujemy, że Twoja skóra pokocha ten zabieg!

Cena od 149 zł
Czas trwania zabiegu 90 minut
Odstęp pomiędzy zabiegami 1-2 w tygodniu następnie profilaktycznie wystarczy 1 zabieg w miesiącu
Liczba zabiegów w serii 4-6
shutterstock_294865919_1920

Peeling kawitacyjny w Select Beauty

Wielu osobom złuszczanie martwego naskórka – zwłaszcza z okolic twarzy – może kojarzyć się z bolesną, fizyczną ingerencją w ciągłość skóry. Niektóre peelingi mechaniczne faktycznie mogą dawać podobne wrażenia, jednak złuszczanie ultradźwiękami niesie ze sobą – oprócz spektakularnych efektów – uczucie relaksującego masażu twarzy. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i absolutnie bezinwazyjny, przez co może z niego skorzystać naprawdę szerokie grono osób. Przypadnie więc do gustu nawet tym klientkom, które mają wyjątkowo niski próg bólu.

Kawitacja – efekty zabiegu

Peeling kawitacyjny zapewnia tak naprawdę szerokie spektrum efektów – zarówno krótko-, jak i długofalowych (oczywiście w zależności od częstotliwości wykonywanych zabiegów). Wśród nich można wyróżnić:

  • głębokie oczyszczenie skóry;
  • wygładzenie cery;
  • wyraźne odświeżenie;
  • przywrócenie naturalnego kolorytu;
  • odżywienie skóry.
Peeling kawitacyjny – dla kogo będzie odpowiedni?

Tak naprawdę peeling kawitacyjny przyniesie pozytywne efekty zarówno u osób z suchą skórą, jak i u posiadaczy i posiadaczek cery tłustej czy dojrzałej. Polecany jest zwłaszcza dla:

  • osób z tłustą cerą;
  • osób borykających się z problemem zaskórników;
  • osób cierpiących na szorstkość skóry;
  • osób o szarym kolorycie skóry, z przebarwieniami.
Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Choć peeling kawitacyjny jest zabiegiem nieinwazyjnym, to do jego wykonania istnieją konkretne przeciwwskazania. Wśród nich wyróżnia się:

  • stan ciąży;
  • choroby nowotworowe oraz stany po ich operacyjnym usunięciu;
  • padaczka;
  • osteoporoza;
  • zakażenia skóry;
  • świeże rany;
  • niewydolność krążenia;
  • choroby tarczycy;
  • posiadanie rozrusznika serca;
  • metalowe implanty;
  • stany podgorączkowe.
Dowiedz się więcej:

Peeling kawitacyjny – opinie po zabiegu

Jakie efekty na skórze zapewnia regularne poddawanie się peelingowi kawitacyjnemu? Opinie osób testujących ten zabieg w gabinecie Select Beauty są jednoznaczne: od razu po wykonaniu peelingu skóra jest mocno wygładzona i dogłębnie oczyszczona. Dodatkowo klientki (oraz klienci!) zauważają natychmiastowy rezultat w postaci rozjaśnienia i rozświetlenia cery. Z kolei cykliczne wykonywanie zabiegu pozwala na zniwelowanie częstego występowania wyprysków czy zanieczyszczenia porów, a także na zmniejszenie widoczności przebarwień – zarówno potrądzikowych, jak i posłonecznych. Peeling kawitacyjny wygładza więc cerę, pomaga pozbyć się zanieczyszczeń praz ujednolicić koloryt twarzy (a także szyi i dekoltu).

Peeling kawitacyjny – najczęstsze pytania

Peeling kawitacyjny – na czym polega?

Głębokie oczyszczenie porów, które zachodzi podczas peelingu kawitacyjnego, pozwala na lepszą wymianę jonów i natlenienie skóry, przygotowując ją do wprowadzenia substancji aktywnych. Zapewnia wygładzenie i regenerację cery, poprawia mikrokrążenie, ma działanie dezynfekujące.

Oczyszczanie kawitacyjne powoduje skuteczne złuszczenie martwego naskórka i odsłonięcie nowej warstwy skóry, wolnej od martwych komórek. Bardzo dobrze usuwa także podskórne grudki, nadmiar łoju, bakterii i substancji toksycznych, a także pozostałości kosmetyków.

Sekret pozbywania się martwego naskórka oraz nadmiaru sebum tkwi w ultradźwiękach, którymi „atakowana” jest nasza skóra. Ogromną zaletą tej metody jest dodatkowo delikatne masowanie naszej skóry i tym samym „zachęcanie” jej do wzmożonej produkcji kolagenu, który odpowiedzialny jest za elastyczność cery i opóźnienie pojawiania się zmarszczek.
Peeling kawitacyjny można przeprowadzać na twarzy, dekolcie, plecach i biuście.

Jak peeling kawitacyjny wpływa na różne typy cery?

Niezależnie od rodzaju cery oraz problemów skórnych, peeling kawitacyjny sprawdzi się w pielęgnacji niemal każdego typu cery. Jak wpływa na poszczególne rodzaje skóry?
• Skóra sucha – nastąpi wyraźne wygładzenie zmarszczek oraz nawilżenie skóry.
• Skóry tłusta – usunięty zostanie nadmiar sebum, skóra odzyska naturalny kolor i zdrowy wygląd, a do tego wyraźnie zmniejszy się wydzielanie sebum w przyszłości.
• Cera normalna – systematycznie wykonywany peeling kawitacyjny oczyści skórę i ułatwi przenikanie substancji aktywnych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Jak przygotować się do peelingu kawitacyjnego?

Zabieg peelingu kawitacyjnego nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony klienta – warto jednak na kilka dni przed zabiegiem zrezygnować ze stosowania preparatów (peelingów) oraz akcesoriów (szczoteczki do mycia twarzy) złuszczających naskórek.

Peeling kawitacyjny – jak wykonuje się zabieg i kiedy go powtórzyć?

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry oraz jej zwilżenia. Następnie przechodzi się do oczyszczania skóry z wykorzystaniem specjalnej „szpatułki”, z którą połączone jest urządzenie generujące ultradźwięki. Zabieg nie trwa długo, a jego przeprowadzenie jest świetną okazją na dodatkowe odżywienie cery poprzez inne zabiegi kosmetyczne. Skóra po takim dogłębnym oczyszczeniu będzie bowiem doskonale przyjmowała różne składniki odżywcze. Kiedy warto wykonać peeling kawitacyjny? Jak często go powtarzać? Wszystko zależy od stanu wyjściowego cery, a także od jej typu – skóra tłusta będzie wymagała nieco większej liczby powtórzeń i bardziej regularnego stosowania, niż cera sucha.

Zalecenia po wykonaniu peelingu kawitacyjnego

Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego, przez 24 godziny zaleca się unikanie nakładania makijażu, a także wizyt na basenie, w saunie czy w solarium. Dodatkowo po peelingu warto stosować krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym, by zapobiec powstawaniu przebarwień.

Zapraszamy do umówienia konsultacji z naszymi specjalistami.
KONTAKT