Endermologie na twarz

Endermologia na twarz i szyję jest nazywana – zarówno przez zadowolonych pacjentów, jak i przez profesjonalistów – liftingiem bez skalpela. To innowacyjny zabieg na twarz, szyję i dekolt, pomagający pozbyć się zmarszczek mimicznych (pod oczami czy na czole), a także bruzd nosowo-wargowych. Naturalna stymulacja komórek, która zachodzi podczas zabiegu, sprawia, że efekty serii zabiegowych utrzymują się przez długi czas na satysfakcjonującym poziomie.

Cena od 99 zł
Czas trwania zabiegu 15-45 minut
Odstęp między zabiegami 2-3 dni
Liczba w serii zabiegów dopasowana indywidualnie
Endermologia na twarz

Endermologia twarzy– na czym polega zabieg odmładzający na twarz?

Zabieg polega na masażu podciśnieniem za pomocą specjalistycznej głowicy pobudzającej skórę do produkcji kolagenu, elastyny i endogennego kwasu hialuronowego, czyli substancji odpowiedzialnych za młody wygląd skóry, jej napięcie, niwelowanie zmarszczek pod oczami i innych nierówności, będących oznakami upływającego czasu. Pacjentki niezwykle chwalą sobie Endermologie twarzy – opinie są naprawdę pozytywne – nie tylko ze względu na skuteczność zabiegu, ale również z uwagi na bezbolesność oraz efekt relaksu i odprężenia skóry.

Endermologie na twarz – wskazania do zabiegu

Każdy typ cery wymaga wdrożenia odpowiedniej pielęgnacji, choć wraz z wiekiem dbałość o jej kondycję powinna wzrastać – przykładem może być oczywiście cera dojrzała. Zabiegi dla tego typu skóry, wśród których znajduje się endermologia, z pewnością poprawią jej owal, pomogą pozbyć się zmarszczek pod oczami i zwiększyć jej gęstość. Omawiany zabieg z pewnością sprawdzi się u osób, które chcą zniwelować:

 • opadający owal twarzy;
 • opadające policzki;
 • opadające powieki;
 • zmarszczki nosowo-wargowe;
 • zmarszczki na czole wokół oczu i ust;
 • utratę jędrności skóry;
 • podwójny podbródek;
 • obrzęki twarzy;
 • worki, cienie pod oczami;
 • poprawić koloryt skóry;
 • zwiększyć nawilżenie skóry.
Endermologie na twarz – przeciwwskazania do zabiegu

Choć endermologia, jako jeden z najbezpieczniejszych zabiegów pod oczy, na twarz, szyję i dekolt może być wykonywana u naprawdę szerokiej grupy osób, ma pewne przeciwwskazania. Są nimi:

 • opryszczka;
 • trądzik ze zmianami zapalnymi;
 • trądzik różowaty;
 • choroby nowotworowe;
 • stany zapalne skóry;
 • kuracja antykoagulantami;
 • bielactwo;
 • egzema;
 • zabiegi estetyczne takie jak: botoks, wypełniacze.
Dowiedz się więcej:

Endermologia na twarz – opinie i rezultaty

Kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej doceniają omawiany zabieg za uniwersalność, łatwość wykonania i brak konieczności przechodzenia rekonwalescencji. Za co jednak pacjentki i pacjenci pokochali endermologie twarzy? Opinie są jednoznaczne: osoby poddające się temu zabiegowi widzą spektakularne efekty już po pierwszej sesji. Obejmują one wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry, poprawę kolorytu cery i podniesiony owal twarzy. Dla wielu z nich wizyta w gabinecie Select Beauty oraz poddanie się endermologii na twarz stanowi jeden z elementów procesu dbania o siebie, a także okazję do relaksu czy odpoczynku. Profesjonaliści określają zabiegi endermologii na twarz mianem „liftingu bez skalpela”, co z pewnością samo w sobie stanowi pozytywną rekomendację dla przyszłych klientów i klientek, którzy poddadzą się tej procedurze. Zamieszczone poniżej fotografie, obrazujące możliwe do uzyskania efekty endermologii, także powinny pomóc w podjęciu decyzji o poddaniu się takiemu zabiegowi.

Endermologie na twarz – efekty:

Endermologia twarzy – najczęstsze pytania

Czy i jak przygotować się do zabiegu?

Nie ma specjalnych zaleceń w kwestii przygotowania do zabiegu endermologi twarzy – na kilka dni przed datą zabiegu warto jednak zrezygnować z opalania czy depilacji w okolicach twarzy, ponieważ może to spowodować odczuwanie dyskomfortu w trakcie masażu.

Jak przebiega zabieg endermologii na twarz?

Przed samym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, mająca na celu wyeliminowanie potencjalnych przeciwwskazań oraz dobranie właściwych parametrów pracy urządzenia. Następnie kosmetolog przystępuje do zabiegu, podczas którego masuję skórę twarzy głowicą wyposażoną w specjalne rolki – zasysają one fałd skórny, a jednocześnie go masują. To sprawia, że stymulacja tkanek odbywa się w głębokich warstwach skóry, co zapewnia spektakularny efekt odmłodzenia i ujędrnienia.

Endermologia twarzy – jak często wykonywać zabieg i kiedy można spodziewać się efektów?

Naturalna stymulacja komórek za pomocą odpowiedniej głowicy – to właśnie na tym mechanizmie, a nie na działaniu składników aktywnych w kosmetykach, opiera się działanie endermologii twarzy. Ile zabiegów należy wykonać, by zauważyć efekty? Zależy to oczywiście od wielu czynników, choć najważniejszym z nich jest stan wyjściowy cery: czy widnieją na niej bruzdy, przebarwienia, czy pojawiły się już zmarszczki pod oczami? Ilość zabiegów dostosowywana jest i planowana każdorazowo przez naszego kosmetologa zgodnie z oczekiwaniami oraz monitorowanymi na bieżąco efektami endermologii. Zauważalne efekty zabiegowe widoczne są już po pierwszym masażu! Jest to również świetne dopełnienie serii zabiegów pielęgnacyjnych. Zaufaj więc naturze i nowoczesnej technologii!

Jak postępować ze skórą twarzy po zabiegu?

Skóra twarzy po zabiegu endermologii może być delikatnie opuchnięta i zaczerwieniona – efekt ten mija po kilku lub kilkunastu godzinach. W tym czasie należy myć twarz dłońmi bez jej pocierania, z użyciem łagodnego preparatu.

Zapraszamy do umówienia konsultacji z naszymi specjalistami.
KONTAKT