Dermaquest – Terapeutyczny Zabieg Dyniowy

Terapeutyczny zabieg dyniowy od Dermaquest to zabieg, który idealnie sprawdzi się u osób posiadających cerę tłustą, mieszaną lub trądzikową. Ze względu na delikatnie złuszczające składniki można stosować go przez cały rok – bez względu na natężenie promieniowania słonecznego, które w przypadku peelingów chemicznych o działaniu silnie złuszczającym może pozostawić na twarzy przebarwienia (zwłaszcza, jeśli dana osoba nie stosuje ochrony UV). Zabieg dyniowy wygładza cerę, niweluje przebarwienia, wycisza zmiany trądzikowe, zmniejsza widoczność porów i dodaje skórze młodzieńczego blasku.

Cena 269 zł
Czas trwania 90-120 minut
Odstępy między zabiegami 14-21 dni
Liczba zabiegów w serii 8
2973719

Zabieg dyniowy Dermaquest, czyli piękna skóra przez cały rok

Całoroczny zabieg dyniowy normalizuje pracę gruczołów łojowych, co przyczynia się do złagodzenia zmian trądzikowych, ogranicza „świecenie się” skóry, matuje ją i chroni przed powstawaniem zmian zapalnych. Innowacyjny skład preparatu stosowanego do zabiegu opiera się na beta karotenie, który z łatwością penetruje naskórek. Następnie, przekształcony do aktywnej formy witaminy A, ogranicza łojotok, hamuje powstawanie zaskórników i innych zmian skórnych. Miąższ z dyni, jako główny składnik preparatu, oprócz witaminy A zawiera również rozświetlającą witaminę C, wzmacniające witaminy z grupy B, witaminę PP oraz wspierająca procesy odnowy naskórka witaminę K. Umów się na zabieg dyniowy w gabinecie Select Beauty i sprawdź na własnej skórze, jak wielki potencjał pielęgnacyjny ma… niepozorna dynia!

Zabieg dyniowy Dermaquest – efekty

Bogaty skład produktu stosowanego do wykonania zabiegu dyniowego Dermaquest sprawia, że efekty są spektakularne i wieloaspektowe – zwłaszcza, jeśli chodzi o cerę tłustą i mieszaną. Czego można spodziewać się po terapeutycznym zabiegu dyniowym?

 • skóra zaczyna się złuszczać do 3 dni po zabiegu;
 • złuszczanie umiarkowane następuje do 6 dni po zabiegu;
 • zauważalne jest rozjaśnienie skóry i przebarwień (potrądzikowych i posłonecznych);
 • można spodziewać się regulacji pracy gruczołów łojowych;
 • następuje eliminacja zmian ropnych, krost, zaskórników.
Wskazania do wykonania zabiegu dyniowego

Tak naprawdę zabieg dyniowy od Dermaquest poprawi wygląd różnego rodzaju typów skóry – od suchej, poprzez mieszaną, aż po tłustą i trądzikową. Najlepsze efekty będą jednak widoczne przy regularnym poddawaniu się temu zabiegowi przez osoby, których problemem są:

 • nadmierny łojotok, skóra mieszana, zanieczyszczona;
 • przebarwienia pozapalne;
 • zaskórniki, grudki, krosty;
 • rozszerzone pory.
Zabieg dyniowy Dermaquest – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg ingerujący w strukturę skóry (złuszczający ją w celu odnowienia naskórka), zabieg dyniowy – mimo iż delikatny w swoim działaniu – ma pewne przeciwwskazania do wykonania. Obejmują one osoby, które:

 • mają cienką, wrażliwą, reaktywną skórę;
 • są uczulone na aspirynę, retinol i inne składniki receptury zabiegu;
 • są w ciąży lub karmią piersią;
 • cierpią na choroby nowotworowe;
 • cierpią na choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze;
 • mają świeżą opaleniznę;
 • mają podrażniony lub uszkodzony naskórek;
 • mają aktywną opryszczkę;
 • przyjmują doustnie retinoidy.
Dowiedz się więcej:

Zabieg dyniowy Dermaquest – opinie

Opinie na temat zabiegu dyniowego Dermaquest – zarówno klientów, jak i kosmetologów – są niezwykle pozytywne. Doceniana jest zwłaszcza uniwersalność całej procedury, z której skorzystać mogą posiadaczki (i posiadacze) różnych cer: suchych, mieszanych czy tłustych. Ponadto delikatny efekt złuszczenia w połączeniu z odnową naskórka, rozświetleniem i zniwelowaniem przebarwień sprawia, że zabieg ten jest coraz chętniej wybierany i stosowany regularnie przez klientki salonu Select Beauty.

Terapeutyczny zabieg dyniowy – najczęstsze pytania

Terapeutyczny zabieg dyniowy – składniki

W trakcie jego wykonywania wykorzystywany jest wysoko skoncentrowany produkt zawierający miąższ dyni. Ważnymi składnikami są również kwasy keratolityczne w niskim stężeniu: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, o działaniu antybakteryjnym i sebostatycznym. Dopełnieniem składników aktywnych w recepturze są probiotyki, które zmniejszają ryzyko powstania infekcji.

Jak przygotować się do terapeutycznego zabiegu dyniowego?

Ponieważ aktywne działanie terapeutycznego zabiegu dyniowego Dermaquest opiera się w dużej mierze na wykorzystaniu enzymów złuszczających naskórek, to przed poddaniem się zabiegowi należy odstawić wszelkiego rodzaju produkty i akcesoria złuszczające skórę twarzy – na minimum tydzień przed planowanym zabiegiem.

Jak przebiega zabieg dyniowy?

Zabieg dyniowy Dermaquest rozpoczyna się od dwufazowego oczyszczenia skóry, po którym następuje resurfacing enzymatyczny z wykorzystaniem maski dyniowej, bogatej w złuszczające enzymy. Następnie – w zależności od typu skóry – kosmetolog wykonuje oczyszczanie manualne, peeling kawitacyjny lub zabieg mikrodermabrazji. Później następuje etap pielęgnacji pozabiegowej, składający się z nałożenia maseczki, a później – na oczyszczoną skórę – serum oraz kremów (w tym kremu z ochroną przeciwsłoneczną UVA/UVB).

Jak dbać o skórę po zabiegu dyniowym?

Po zabiegu dyniowym Dermaquest skóra wymaga odpowiednich warunków do regeneracji – nie należy wówczas opalać twarzy, a pomiędzy zabiegami i bezpośrednio po zakończeniu serii zabiegów trzeba powstrzymać się od samodzielnego złuszczania naskórka z wykorzystaniem kosmetyków i akcesoriów peelingujących.

Jak często warto wykonywać zabieg dyniowy?

Zabieg dyniowy zazwyczaj wykonywany jest w serii 8 zabiegów, w odstępach od 14 do 21 dni. Należy jednak pamiętać o tym, że zarówno częstotliwość, jak i liczbę zabiegów w serii dobiera kosmetolog na podstawie wstępnego wywiadu z pacjentem oraz diagnozy stanu jego skóry.

Zapraszamy do umówienia konsultacji z naszymi specjalistami.
KONTAKT