Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi to nowoczesna metoda „uzupełniania” łuków. Dzięki niej brwi są równe, kształtne, symetryczne oraz optycznie zagęszczone. Polega ona na wypełnieniu łuku brwiowego pigmentemw całości, co obejmuje delikatne zaznaczenie nasady brwi oraz wzmocnienie koloru na ich końcach. Prawidłowo wykonany makijaż permanentny brwi podkreśla spojrzenie, ale również wygląda niezwykle naturalnie. Aby efekt był zachwycający, oddaj się w ręce specjalistów z gabinetu Select Beauty!

Cena od 500 zł
shutterstock_700343920

U kogo sprawdzi się makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi sprawdzi się przede wszystkim u osób, które chcą zaoszczędzić swój czas. Niweluje on konieczność codziennego wykonywania makijażu, a także dobierania właściwych kosmetyków do wypełnienia i podkreślenia brwi. Ponadto ta opcja przypadnie do gustu osobom z jasną oprawą oczu lub rzadkimi włoskami, które na co dzień muszą być podkreślone w tradycyjny sposób. Makijaż permanentny optycznie zagęszcza włosy w łuku brwiowym, pozwala skorygować jego kształt a także odbudować brwi w przypadku ich całkowitego braku.

Przeciwskazania

Jak każdy zabieg gabinetowy, ingerujący w strukturę skóry i przerywający jej ciągłość, również makijaż permanentny brwi ma swoje przeciwwskazania. Które osoby nie będą mogły sobie na niego pozwolić?

  • kobiety w ciąży i karmiące piersią;
  • osoby przyjmujące na co dzień leki sterydowe, przeciwzakrzepowe, rozrzedzające krew, antydepresyjne,
  • osoby cierpiące na infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze i mające stany podgorączkowe;
  • osoby chorujące na nadciśnienie tętnicze, epilepsję, łuszczycę, hemofilię, trądzik różowaty, choroby gałki ocznej, nowotwory;
  • osoby z niewyrównaną cukrzycą, zakażone wirusem HIV, z powiększonymi węzłami chłonnymi, z aktywnymi stanami zapalnymi i z aktywną opryszczką;
  • osoby mające zmiany skórne, takie jak: brodawki płaskie, świeże blizny, poparzenia słoneczne, wybroczyny skórne, przeczosy, zmiany niewiadomego pochodzenia w miejscu pigmentacji;
  • osoby mające skłonność do tworzenia keloidów lub bliznowców;
  • osoby spożywające alkohol 24 godziny przed zabiegiem;
  • osoby stosujące odżywki do rzęs/brwi.
Dowiedz się więcej:

Makijaż permanentny brwi – najczęstsze pytania

Makijaż permanentny brwi – metody

Dostępne są różne metody wykonywania makijażu permanentnego brwi, a w tym:
• brwi – metoda piórkowa
• brwi permanentne ombre
• brwi – metoda cienia
• brwi – metoda pudrowa
O charakterystyce każdej z tych metod można przeczytać więcej na blogu Select Beauty.
W Select Beauty możesz wykonać brwi metodą ombre.

Brwi permanentne – jak wygląda zabieg?

Zabieg makijażu permanentnego brwi zaczyna się od rysunku wstępnego. Linergistka (czyli specjalistka w makijażu permanentnym brwi) na początku wyznacza nowy kształt brwi kredką kosmetyczną. Po zaakceptowaniu rysunku oraz doborze odpowiedniego koloru barwnika zaczyna się pigmentacja brwi. Pigment wprowadza się odpowiednią techniką do skóry za pomocą jednorazowych igieł. Skóra podczas zabiegu znieczulana jest specjalnym preparatem na bazie lidokainy.
Zaraz po zabiegu brwi są ciemniejsze od tego, jak będzie wyglądał zamierzony efekt. Po około 7 dniach, po wyłuszczeniu się naskórka bledną o około 40-50%. Dlatego też konieczna jest korekta czyli druga wizyta, która służy wzmocnieniu efektu i uzupełnieniu makijażu po wyłuszczeniu się naskórka – zabieg jest określany wówczas jako „dopigmentowanie”.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

Bezpośrednio po zabiegu skóra w okolicach brwi może być zaczerwieniona – efekt ten znika po kilku godzinach, choć czas gojenia zależny jest od indywidualnych uwarunkowań skóry. Ponadto obszar w miejscu, w którym stosowane było znieczulenie, może być jaśniejszy. Aby nie zniszczyć oczekiwanego efektu, należy pamiętać o kilku zasadach:
• nie wolno trzeć ani przemywać mydłem skóry
• należy pamiętać, aby skórę wokół brwi nawilżać, a nie natłuszczać;
• trzeba chronić skórę przed promieniowaniem UV
• należy unikać sauny, basenu i SPA.

Makijaż permanentny brwi – łuszczenie i gojenie

Jak długo trwa łuszczenie w obszarze wykonanego makijażu permanentnego? Gojenie się brwi wynosi około 14 dni. Po około 3 dniach od zabiegu zaczyna wyłuszczać się naskórek. W miejscu pigmentacji mogą pojawić się maleńkie strupki. Pod żadnym pozorem nie wolno zrywać łuszczącego się naskórka ani strupków, ponieważ można uszkodzić makijaż i pozostaną na skórze przebarwienia czy blizny.

Jak długo utrzymują się brwi permanentne?

Makijaż permanentny utrzymuje się od kilku miesięcy do około 2 lat. Nawet najlepszej jakości barwnik wyłuszcza się z naskórkiem i z czasem blaknie, dlatego jeśli chcemy aby efekt był zadowalający, należy uzupełniać barwnik w gabinecie kosmetologicznym średnio raz do roku.
Wpływ na trwałość makijażu permanentnego mają różne czynniki, na które często nie zwracamy uwagi, bądź których nie jesteśmy świadome. Niemniej styl naszego życia, higiena i stan zdrowia mają kluczowe znaczenie dla jakości i czasu utrzymywania się makijażu permanentnego. Może on utrzymywać się krócej o osób, które:
• cierpią na nowotwory i przechodzę chemioterapię;
• cierpią na niedoczynność tarczycy;
• przyjmują leki rozrzedzające krew i stosują kosmetyki złuszczające skórę;
• cierpią na łuszczycę, atakującą obszary twarzy w miejscu wykonania makijażu permanentnego.

Zapraszamy do umówienia konsultacji z naszymi specjalistami.
KONTAKT