Prawidłowa depilacja linii białej brzucha

Gładkie i wydepilowane ciało jest pożądane przez wielu z nas. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie usunąć niechciane owłosienie metodą domową – zwłaszcza, jeśli zależy nam na trwałym efekcie, utrzymującym się dłużej niż tylko przez kilka dni czy tygodni. Jednym z często depilowanych miejsc jest linia biała brzucha. Czym się charakteryzuje i w jaki sposób prawidłowo wykonać depilację w tym obszarze?

Linia biała brzucha – co to za obszar?

Większość z nas posiada widoczne włoski w okolicach „linii białej” – a więc cienkiej, pionowej linii biegnącej wzdłuż brzucha, zaczynającej się tuż pod pępkiem. Bardzo często owłosienie znajdujące się w tym miejscu ciemnieje pod wpływem hormonów, np. w trakcie ciąży, przekształcając się w tzw. kresę czarną (linea negra). Istnieje kilka sposobów, by pozbyć się niechcianego owłosienia w obrębie linii białej. Począwszy od tradycyjnych metod, obejmujących golenie włosków maszynką jednorazową lub usuwanie ich z użyciem kremów do depilacji, poprzez depilację woskiem i cukrową, aż po profesjonalnie wykonaną depilację laserową.

Metody depilacji linii białej

Jeśli zależy nam na trwałym efekcie, depilacja metodami tradycyjnymi (np. przy pomocy maszynki), może nie spełnić naszych oczekiwań. Zabieg w tym wypadku musi być wykonywany co kilka dni, a niekiedy nawet codziennie (zwłaszcza u posiadaczek mocnych, grubych, ciemnych i szybko rosnących włosów). Najtrwalsze efekty dają profesjonalne zabiegi depilacji (epilacji) laserowej, wykonywane w gabinetach kosmetologicznych, które zapewniają efekt gładkiej skóry na wiele miesięcy.

Linia biała a depilacja (epilacja) laserowa – co to oznacza?

Gdy decydujemy się na depilację linii białej brzucha zazwyczaj skupiamy się na długotrwałym efekcie, jaki chcemy osiągnąć. Dlaczego wybierając tę metodę możemy oczekiwać gładkiej skóry na lata? Depilacja laserowa pozwala na usunięcie mieszków włosowych wraz z ich macierzą, zapewniając długą trwałość efektów wykonanego zabiegu. Włos zostaje pozbawiony substancji odżywiających, a więc konsekwencją zabiegu jest jego całkowite obumarcie. Zabiegi laserowe są bezbolesne i bezpieczne, a obniżenie gęstości owłosienia po ich wykonaniu wynosi nawet 90%.

Depilacja laserowa a linia biała – na co zwrócić uwagę?

Zabieg depilacji laserowej linii białej ma charakter medyczny, dlatego należy zadbać o to, by był wykonywany przez wykwalifikowany personel. Mimo niskiej inwazyjności, przed zabiegiem kosmetolog powinien przeprowadzić dokładny wywiad i ustalić bezpieczny poziom energii emitowanej przez urządzenie, jaka zostanie użyta podczas zabiegu. Zwróć uwagę na to, czy podczas wywiadu padają pytania o Twój stan zdrowia, stosowane leki i kosmetyki zewnętrzne – każdy z tych czynników może wpłynąć bowiem nie tylko na efekt końcowy i skuteczność epilacji, ale również na poziom podrażnienia skóry czy inne komplikacje.

Przed wyborem gabinetu, w którym zabieg zostanie wykonany, poczytaj o technologii laserowej, jaką dany salon aktualnie wykorzystuje – w Select Beauty korzystamy z lasera Thunder MT . Branża beauty rozwija się w szybkim tempie, dzięki czemu możesz wybrać skuteczny, nowoczesny, a jednocześnie delikatny laser. Skróci to czas zabiegu i ograniczy jego bolesność do minimum.

Wykonanie próby laserowej – na czym polega?

Przed przystąpieniem do zabiegu właściwego, kosmetolog powinien wykonać próbę laserową – dzięki jej przeprowadzeniuklient może mieć pewność, że dobrany do jego fototypu poziom energii jest skuteczny, a ryzyko powikłań – minimalne. Obszar próby to wybrany fragment skóry w mniej widocznym miejscu. Obserwuj ten fragment przez następne 48 godzin po wykonaniu testu. Jeżeli nie wystąpią niepożądane skutki (takie jak nieustępujące zaczerwienienie fragmentu skóry, łuszczenie naskórka, uczucie pieczenia i inne), po dwóch dniach możesz wykonać zabieg. Zrelaksuj się – jesteś w profesjonalnych rękach. Wychodząc z gabinetu otrzymasz informację na temat tego, czego unikać w dniu epilacji laserowej i jak pielęgnować linię białą brzucha.

Warto pamiętać, że nasze owłosienie nie zniknie całkowicie już po jednej wizycie w gabinecie kosmetologicznym – ma na to wpływ rozwój włosów, które w momencie przeprowadzenia całej procedury znajdują się w różnych fazach wzrostu. Do pełnego usunięcia owłosienia linii białej brzucha wystarczy zazwyczaj już 6 zabiegów. Warto zdecydować się na taką serię, ponieważ głównymi zaletami depilacji laserowej są krótki czas trwania zabiegu, długotrwałe efekty i niska inwazyjność.