Wszystko co warto wiedzieć na temat depilacji miejsc intymnych

Depilacja miejsc intymnych dla kosmetologów jest zabiegiem rutynowym, natomiast dla pacjentów okazuje się być zazwyczaj sytuacją stresującą – zwłaszcza w przypadku „pierwszego razu”. Nie jest to niczym zaskakującym – dla osiągnięcia wymarzonego efektu gładkiej skóry w obrębie najbardziej intymnych miejsc musimy opuścić swoją strefę komfortu. Jeżeli planujesz wykonać taką depilację, warto, byś zapoznała się z najważniejszymi informacjami na temat zabiegu.

Jak depilować miejsca intymne?

Dobierz metodę do swoich potrzeb. Jeżeli nie przeszkadza Ci częste sięganie po maszynkę i możliwość podrażnienia skóry czy wrastających włosków – metoda krótkotrwałego usunięcia owłosienia będzie dla Ciebie wystarczająca. Większość osób woli jednak sięgać po sposoby, których efekty są dłuższe. W ofertach gabinetów znajdziecie różnorodne zabiegi depilacji, przeprowadzane z wykorzystaniem różnego rodzaju wosków oraz past cukrowych. Jeśli chcesz jednak pozbyć się włosków na długie lata, postaw na najskuteczniejszą metodę depilacji, czyli epilację laserową. Oprócz oszczędności czasu, będzie to również skuteczny sposób walki z problemem wrastających włosów, który najczęściej występuje właśnie w okolicach bikini. Więcej o depilacji laserowej pisaliśmy w artykule Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg i dlaczego warto się mu poddać?

Epilacja laserowa to metoda dostępna nie tylko dla kobiet. Zabieg dedykowany jest również mężczyznom, którzy chcą skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia w miejscach intymnych. Trzeba jednak pamiętać, że dla bezpieczeństwa nie wykonuje się epilacji jąder, ze względu na ich płytkie położenie pod skórą. W związku z tym nie można przegrzewać tej okolicy, by nie doprowadzić do zmian w wytwarzaniu plemników. Damskie narządy płciowe umiejscowione są głęboko, co zabezpiecza je przed możliwością przegrzania komórek jajowych. Dzięki tej różnicy w budowie anatomicznej, u kobiet możliwa jest bezpieczna nawet głęboka depilacja bikini.

Depilacja laserowa miejsc intymnych – na czym polega?

Depilacja laserowa miejsc intymnych jest trwałą metodą usunięcia owłosienia, która na lata pozwoli zapomnieć Ci o maszynce do golenia oraz podrażnieniach związanych z jej używaniem. Decydując się na zabieg z użyciem lasera warto wybrać najnowszy, najbardziej skuteczny laser – Thunder MT. Podczas zabiegu generuje równocześnie dwie fale świetlne: aleksandrytową oraz neodymowo-yagową. W związku z działaniem dwóch wiązek, jednocześnie usunięta zostaje łodyga oraz cebulka włosa. Na czym dokładnie polega działanie takiego lasera?

Wiązka lasera podczas zabiegu zostaje pochłonięta przez barwnik (określany mianem melaniny), który znajduję się we włosie. Dzięki temu zewnętrzne warstwy skóry (które nie absorbują światła lasera) są zabezpieczone przed poparzeniem. Podczas każdej wizyty zostaje niszczona łodyga i cebulka włosa wraz z naczyniami  odżywiającymi go. Zabieg, dzięki dużej powierzchni głowicy lasera jest szybki, a wbudowany moduł automatycznego chłodzenia minimalizuje odczucia bólowe, które towarzyszyły korzystaniu z laserów poprzednich generacji.

Pierwsza depilacja laserowa miejsc intymnych – krok po kroku

 W wyborze najlepszego typu zabiegu powinna oczywiście pomóc obsługa salonu. Jeżeli zdecydujesz się na konkretny gabinet, zapytaj, jak wygląda standard epilacji w tym miejscu. Skuś się jakością miejsca – nie tylko promocyjną ceną.

Pierwsza wizyta w gabinecie powinna rozpocząć się od dokładnego wywiadu medycznego. Kosmetolog zada Ci wiele pytań dotyczących Twojego stanu zdrowia, używanych leków czy substancji zewnętrznych, które stosujesz na co dzień. Dokładny wywiad to szansa zminimalizowania ryzyka powikłań do minimum, dlatego jest to najważniejszy element pierwszej wizyty w gabinecie.

Po wywiadzie przyjdzie czas na próbę laserową. Kosmetolog oceni Twój fototyp, czyli typ kolorytu skóry, na podstawie którego dobierze odpowiednie parametry urządzenia zabiegowego. Na każdej kolejnej wizycie, parametry zostaną podwyższone, żeby uzyskać porządny efekt gładkiej skóry na lata. Podczas próby możesz pozostawić owłosienie – dzięki temu łatwiej będzie ocenić jego grubość i kolor. Próba zostanie wykonana na obszarze mniej widocznym. Miejsce to obserwuj przez 48 godzin -należy kontrolować, czy nie powstała żadna reakcja alergiczna. Przed wyjściem z gabinetu, kosmetolog wytłumaczy Ci jak będzie wyglądać zabieg i jak się do niego przygotować.

Po dwóch dniach czas na pierwszą epilację laserową. Skóra powinna być idealnie ogolona. Nie martw się – jeżeli pominięty został jakiś włos, w gabinecie są jednorazowe maszynki i personel pomoże Ci usunąć je szczególnie z trudniej dostępnych miejsc.

Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie znamion barwnikowych białą kredką oraz założenie okularów ochronnych. Po zabezpieczeniu przychodzi czas na właściwy zabieg. Czas trwania zabiegu zależy od ilości depilowanej powierzchni – czy klient, wybierze bikini płytkie, średnie czy głębokie.
W razie gdyby nadal pojawiały się wątpliwości dotyczące tego, czy warto poddać się epilacji laserowej warto przeczytać jeszcze inny artykuł z naszego bloga – Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

W gabinecie Select Beauty pracują specjaliści, którzy wiedzą, że zabieg depilacji laserowej jest dla klientów stresujący. Warto cały czas pamiętać jednak, że jesteście w rękach profesjonalistów, dla których Wasz komfort i bezpieczeństwo jest priorytetem. Szczerze zachęcamy do skorzystania z tego typu depilacji po to, by zyskać gładką skórę na lata!