Depilacja francuska, brazylijska i hollywoodzka – 3 metody depilacji bikini, które warto znać

Na przestrzeni lat zmieniała się nie tylko moda obejmująca fasony i kroje ubrań, sposób układania fryzur, ale również…metod i kształtów depilacji miejsc intymnych. Kiedyś temat ten należał do sfery tabu, lecz na przestrzeni lat depilacja okolic bikini stała się jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Każda z kobiet ma swoje preferencje co do sposobu jej wykonywania – aby jednak wybrać ulubiony kształt intymnej „fryzury”, warto poznać 3 podstawowe metody depilacji bikini.

Sposoby depilacji okolic intymnych

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz sposobów depilacji okolic bikini. Możesz wykonać ją w domowym zaciszu za pomocą golarki, plastrów, depilatorów klasycznych lub IPL. Są to metody krótkotrwałe, które będą idealne dla osób o skąpym owłosieniu lub preferujących płytką depilację.
Decydując się na usunięcie zbędnego owłosienia przez profesjonalistę w gabinecie kosmetycznym, możesz skorzystać z metod:
• krótkotrwałych – wosk, pasta cukrowa;
• pośrednich – IPL, metoda bazująca na zjawisku selektywnej fototermolizy, która opóźnia odrost włosa;
• długotrwałych – epilacja laserowa, usuwająca trwale zarówno łodygę, jak i cebulkę włosa. Poprzez działanie wiązki lasera zostaje odcięty dopływ składników odżywczych z naczyń odżywiających włos, dlatego jest to metoda, która pozwala skutecznie usunąć owłosienie na długi czas.

Od lat w gabinetach kosmetologicznych najczęściej wybierana jest trwała metoda usuwania owłosienia za pomocą lasera. Jej dodatkowym atutem jest skuteczność w walce z wrastającymi włosami i mocnym podrażnieniem, które często występuje w okolicach bikini. Na jej temat pisaliśmy więcej w artykule Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg i dlaczego warto się mu poddać? i Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

Znając już sposoby depilacji miejsc intymnych, wybierz metodę, która będzie idealna dla Ciebie: postaw na francuską, brazylijską lub hollywoodzką.

Depilacja francuska

Depilacja bikini francuska to płytka metoda ciesząca się popularnością u kobiet, które cenią sobie naturalny wygląd.
Usuwane są włosy z pachwin, wzgórka łonowego i z zewnętrznych warg sromowych.

Depilacja brazylijska

Depilacja „bikini brazylijskie”, nazywana jest często pełnym bikini, gdzie usuwane są włosy z pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych zewnątrz i wewnątrz oraz pomiędzy pośladkami.

Depilacja hollywoodzka

Hollywoodzka depilacja bikini to głęboka metoda, której efektem jest całkowite usunięcie włosów z okolic intymnych. Epiluje się pachwiny, wzgórek łonowy, wargi sromowe, pośladki oraz szparę pośladkową.

Jak wybrać odpowiednią metodę depilacji bikini?

Najważniejszą kwestią są Twoje preferencje co do wizualnego wyglądu strefy bikini. Zastanów się, czy stawiasz na naturalny efekt, czy może wolisz jedwabiście gładką skórę na całej powierzchni okolic intymnych. Weź pod uwagę również szczegóły, między innymi czy występuje u Ciebie problem z wrastającymi włosami lub duże podrażnienia. Jeżeli ten problem dotyczy również Ciebie rozważ opcję głębokiej depilacji, by zlikwidować te mankamenty na zawsze. Warto także pomyśleć o tym, jaki typ bielizny preferujesz – jej kształt także może determinować decyzję o wyborze konkretnego typu depilacji.

Czy depilacja laserowa bikini jest bezpieczna?

Depilacja laserowa bikini jest w pełni bezpieczna po wykluczeniu indywidualnych przeciwwskazań zdrowotnych pacjenta oraz po wykonaniu próby laserowej. Jest przeprowadzana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku panów, w związku z płytką lokalizacją jąder, nie epiluje się ich okolicy, by zapobiec przegrzewaniu komórek płciowych. U kobiet, komórki rozrodcze nie są zlokalizowane powierzchownie, dlatego bez przeciwwskazań zdrowotnych można wykonać u Pań nawet głęboką epilację laserową.

Podsumowanie

Depilacja miejsc intymnych na szczęście przestała być tematem tabu. Obecnie kobiety mogą wybierać spośród różnych typów intymnych „fryzur”, dostosowanych zarówno do ich estetycznych preferencji, jak i problemów (np. wrastające włoski), determinujących ich decyzję o głębokiej epilacji laserowej. Dzięki rozwojowi branży kosmetologicznej, nie musisz już walczyć codziennie z maszynką, woskiem czy kremami rozpuszczającymi włosy, przeznaczonymi do domowego użytku i często po prostu nieskutecznymi. Postaw na technologię laserową, którą pokochały miliony osób na całym świecie i ciesz się jedwabiście gładką skórą na lata!