Jak zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry twarzy?

Piękny i zdrowy wygląd skóry twarzy zależy w dużym stopniu od jej prawidłowego nawilżenia. Niestety, ucieczka wody i jej odparowywanie z naskórka dotyka nas na co dzień – warto więc temu zapobiegać oraz uzupełniać poziom nawilżenia za pomocą domowych i gabinetowych zabiegów, a także z wykorzystaniem właściwie dobranych kosmetyków, bogatych w składniki nawadniające skórę. Jak więc dbać o twarz, by była odpowiednio nawilżona?

Jak nawilżyć skórę twarzy?

Na naszą skórę wpływ ma szereg czynników – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Ekspozycja na promienie UV, warunki atmosferyczne (takie jak np. mróz czy wiatr), stosowane przez nas produkty pielęgnacyjne, jak również sposób w jaki się odżywiamy i nawadniamy. Aby prawidłowo zadbać o wygląd naszej skóry należy ją regularnie i odpowiednio nawilżać. Możemy robić to na dwa sposoby.

1. Wewnętrznie

Odpowiedni poziom nawilżenia skóry związany jest z dostarczaniem przez nas organizmowi właściwej ilości płynów. Norma spożycia wody u osoby dorosłej w ciągu dnia wynosi minimum 1,5 litra dziennie. Istotny wpływ ma również dieta, która powinna być bogata w warzywa i owoce, dostarczające naszemu organizmowi dodatkowej porcji nawodnienia.

2. Zewnętrznie

Prawidłowy poziom nawilżenia związany jest również z odpowiednią pielęgnacją skóry, chroniącą jej naturalną barierę hydrolipidową. Wiele substancji zawartych w kosmetykach niszczy ją, sprawiając, że zwiększa się TEWL – transepidermalna ucieczka wody. Do takiej sytuacji dochodzi najczęściej w momencie, gdy:

• w związku z naturalnym procesem starzenia się skóry zanikają substancje nawilżające i wiążące wodę w naskórku;
• próbujesz ograniczyć świecenie się skóry, stosując agresywne kosmetyki o działaniu wysuszającym;
• nadmiernie używasz kosmetyków o działaniu złuszczającym;
• nieprawidłowo oczyszczasz skórę (o tym jak to robić piszemy m.in. w artykule W jaki sposób wykonać demakijaż twarzy i oczu?);
• stosujesz złą pielęgnację domową.

Skóra staje się wysuszona, szorstka i pozbawiona naturalnej ochrony pomimo pozornego stosowania preparatów natłuszczających. Odpowiednia pielęgnacja powinna bazować na składnikach chroniących i odbudowujących składniki płaszcza hydrolipidowego skóry.

Jakie zmiany w codziennej pielęgnacji należy wprowadzić, by nawilżyć skórę?

Zacznij od dwuetapowego oczyszczania twarzy, chroniącego naturalną barierę ochronną Twojej skóry. Dzięki temu po codziennym demakijażu unikniesz wrażenia spiętej i wysuszonej cery. Lipofilowy olejek delikatnie zmyje zanieczyszczenia i makijaż, jednocześnie wzmacniając cement międzykomórkowy oraz hamując TEWL. Drugi, hydrofilowy etap polega na zastosowaniu żelu dobranego indywidualnie do potrzeb Twojej skóry, który jednocześnie przywróci jej naturalne pH.

Czas na dobry krem dopasowany do Twoich potrzeb! Postaw na produkt składający się przede wszystkim z silnie odżywiających i nawilżających składników. Kosmetolodzy dobiorą je indywidualnie do wymagań Twojej skóry oraz zabiegów gabinetowych, jakie wykonujesz w danym salonie. Jeżeli powraca do Ciebie jak bumerang problem z wysuszeniem, zaufaj produktowi bogatemu w składniki, które naturalnie znajdują się w Twojej skórze, takie jak:

• kwas hialuronowy;
• elastyna;
• skwalan;
• fosfolipidy;
• kwas linolowy;
• witaminy A, C i E.

Składniki te wiążą wodę w naskórku, silnie nawilżają i odbudowują jego naturalny płaszcz hydrolipidowy. Przykładem perfekcyjnie nawilżającego kremu jest Essential Moisturizer marki Dermaquest. Dzięki jego skutecznemu przywracaniu odpowiedniego poziomu nawilżania w skórze, może być stosowany nawet przy silnym odwodnieniu lub po agresywnych kuracjach złuszczających.

Uzupełnieniem pielęgnacji domowej będą terapeutyczne zabiegi gabinetowe oraz dobrane do potrzeb Twojej skóry produkty eksfoliujące, które będą regulować keratynizację (rogowacenie) naskórka. Jeżeli zależy Ci na szybkim efekcie wybierz zabiegi Geneo+, bazujące na ampułce Neo Revive. Skóra stanie się odpowiednio złuszczona, dotleniona, a substancje aktywne z serum prawidłowo wchłoną się. Skóra odzyska swój blask i odpowiedni poziom nawilżenia.

Sucha skóra pod oczami – jak zapobiegać temu problemowi?

Częstym problemem związanym z nawilżeniem skóry jest suchy obszar pod oczami – dzieje się tak ze względu na brak naturalnego płaszcza wodno-lipidowego w tym miejscu. Skóra pod oczami jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego wymaga odpowiedniej i przede wszystkim – systematycznej pielęgnacji. Dobry krem pod oczy powinien zawierać w swojej bazie kwas hialuronowy oraz silnie liftingujące substancje aktywne. Dzięki połączeniu takich składników uzyskamy skuteczne działanie nawilżające wraz z wygładzeniem i napięciem tej okolicy.

W celu osiągnięcia jeszcze lepszych efektów, sięgnij po nowoczesne składniki, których działanie poparte jest wiedzą i badaniami:

• NEODERMYL®
• MATRIXYL® synthe’6™
• RESWERATROL
• PEPTYDY BIOMIMETYCZNE