Dermaquest – Azelaic Peel
Azelaic Peel od Dermaquest to łagodny, a jednocześnie wysoce skuteczny zabieg na bazie kwasu azelainowego i kojowego, które są niezawodnymi substancjami aktywnymi w walce z przebarwieniami. Dzięki delikatnej, a jednocześnie skutecznie złuszczającej naskórek formule, zabieg jest odpowiedni nawet dla osób posiadających wrażliwą cerę – cierpiących z powodu trądziku różowatego czy kruchych, popękanych naczynek, a także walczących z rumieniem i chcących „uspokoić” skórę nadreaktywną.
Zabieg kwasem azelainowym – dla wrażliwej cery, przeciw przebarwieniom
Peeling chemiczny kwasem azelainowym jest na tyle delikatny, że z powodzeniem sprawdzi się u osób z bardzo wrażliwą cerą. Szczególnie polecany jest do skóry z trądzikiem różowatym, ponieważ skutecznie i łagodnie złuszcza naskórek, doprowadzając do jego odnowy i wycisza reakcje powiązane z rumieniem czy czerwienieniem się. Wszystko to za sprawą starannie skomponowanej receptury, wzbogaconej o najskuteczniejszą formę witaminy C i kwas alfa-liponowy o silnym działaniu przeciwzapalnym. Składniki zawarte w peelingu pomagają zredukować objawy trądziku zaskórnikowo-grudkowego czy zniwelować przebarwienia (zarówno posłoneczne, jak i potrądzikowe). Odkryj swoją skórę na nowo z peelingiem Dermaquest!
Efekty peelingu chemicznego z kwasem azelainowym, które można zaobserwować na skórze bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, jak i w perspektywie długofalowej, obejmują:
- rozpoczęcie złuszczania się skóry – do 3 dni po zabiegu;
- złuszczanie umiarkowane – do 6 dni po zabiegu;
- ograniczenie zmian zapalnych, krost, grudek, zaskórników;
- ograniczenie łojotoku;
- wygładzenie powierzchni skóry i kolorytu;
- rozjaśnienie przebarwień pozapalnych.
Dla odświeżenia cery oraz jej ujednolicenia warto wykonać serię peelingu azelainowego dostosowaną do potrzeb skóry. Najlepiej sprawdzi się jednak u osób, które obserwują u siebie:
- przebarwienia naskórkowe;
- cera naczynkowa z podłożem łojotokowym;
- przewlekłe zapalenie mieszków włosowych (zwłaszcza u mężczyzn);
- trądzik zaskórnikowo-grudkowy;
- początkowe stadium trądziku różowatego.
Mimo łagodnego (aczkolwiek niezwykle skutecznego) działania, peeling kwasem azealinowym (podobnie jak inne peelingi chemiczno-enzymatyczne wykonywane w gabinetach kosmetologicznych) mają pewne ogólne przeciwwskazania. Nie mogą go wykonywać:
- osoby uczulone na składniki receptury zabiegu;
- osoby w ciąży, i w okresie laktacji;
- osoby chorujące na nowotwór;
- osoby mające choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze;
- osoby ze świeżą opalenizną;
- osoby z podrażnieniami i uszkodzeniami naskórka;
- osoby z aktywną opryszczką;
- osoby przyjmujące doustnie retinoidy.
Peeling kwasem azelainowym – opinie
Opinie o peelingu kwasem azelainowym są bardzo pozytywne. Klienci są zadowoleni z zauważalnych efektów oraz doceniają łagodny przebieg zabiegu, a także możliwość wykonywania go na skórze z rumieniem, reaktywnej czy objętej trądzikiem różowatym. Zarówno kobiety jak i mężczyźni, wracając do gabinetu na kolejny zabieg, zwracają uwagę na szerokie spektrum działania peelingu, możliwe do osiągnięcia dzięki zastosowaniu dwóch kwasów:
- kwasu kojowego, który charakteryzuje się właściwościami depigmentacyjnymi – rozjaśnia istniejące przebarwienia i zapobiega tworzeniu nowych zmian. Wykazuje również działanie przeciwzapalne oraz regulujące pracę gruczołów łojowych;
- kwasu azelainowego, który ujednolica koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia. Jego działanie reguluje proces keratynizacji naskórka, ogranicza wydzielanie sebum. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, dlatego z powodzeniem stosowany jest w terapiach przeciwtrądzikowych.
Azelaic Peel – najczęstsze pytania
Jak przygotować się do peelingu chemicznego z kwasem azelainowym?
Peeling chemiczny z kwasem azelainowym delikatnie złuszcza martwy naskórek, dlatego przed poddaniem się zabiegowi należy zrezygnować z innych tego typu zabiegów w gabinetach kosmetologicznych, a także ze złuszczania skóry twarzy w domu. Dodatkowo przed zabiegiem nie powinno się wykonywać depilacji twarzy kremami, woskiem lub depilatorem.
Jak przebiega zabieg z kwasem azelainowym?
Zabieg Azelaic Peel rozpoczyna się od dwuetapowego oczyszczenia skóry. Następnie twarz przemywana jest kwasowym tonikiem, przygotowującym ją na kolejny etap zabiegu. Po przemyciu na twarz nakłada się peeling z kwasem azelainowym oraz kojowym. Gdy czas działania peelingu upłynie, nadchodzi czas na aktywną pielęgnację w postaci nałożenia maseczki, a później serum oraz kremu. Po zakończeniu fazy pielęgnacyjnej, skóra zabezpieczana jest preparatem z filtrem przeciwsłonecznym.
Jak dbać o skórę po zabiegu z kwasem azelainowym?
Po zabiegu z kwasem azelainowym nie wolno opalać twarzy – w tym celu należy codziennie nakładać (i reaplikować w ciągu dnia) krem z fotoprotekcją. Dodatkowo zaleca się przez kilka pierwszych dni rezygnację ze stosowania podrażniających skórę kosmetyków i akcesoriów – m.in. kosmetyków na bazie alkoholu czy szczoteczek elektrycznych, manualnych lub sonicznych do oczyszczania twarzy.
Jak często wykonywać ten rodzaj zabiegu?
Peeling z kwasem azelainowym wykonywany jest co około 7 dni, w serii zabiegowej obejmującej 6 zabiegów (przy czym odstępy oraz liczba sesji może różnić się w zależności od indywidualnego stanu skóry pacjenta).