Wyszczuplanie bez treningu, czyli przegląd zabiegów na ciało modelujących i redukujących tkankę tłuszczową

Wizja pięknego, gładkiego ciała bez defektów skórnych jest celem wielu z nas – bez względu na płeć czy wiek. Na szczęście kult nadmiernej szczupłości ustąpił już miejsca innemu kanonowi urody – a mianowicie zdrowo zaokrąglonej sylwetce o jędrnej, jednolitej skórze. Obecnie większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejszym aspektem w walce o piękne ciało jest utrzymanie zdrowia organizmu – bo to przekłada się z kolei na wygląd skóry. Czy jednak możliwe jest wyszczuplenie i ujędrnienie sylwetki bez treningów? Zdecydowanie tak – zwłaszcza, jeśli chodzi o ujędrnienie ciała po ciąży czy po intensywnej terapii odchudzającej. Należy jednak pamiętać również o niebagatelnej roli diety. Oto przegląd najskuteczniejszych zabiegów modelujących sylwetkę, które dostępne są w gabinecie Select Beauty!

Zabiegi odchudzające, przywracające jędrność i redukujące cellulit

Perfekcyjna sylwetka niestety nie jest możliwa do osiągnięcia jedynie przez korzystanie z zabiegów na cellulit czy modelujących figurę. Warto więc stworzyć złoty standard w walce o wymarzoną sylwetkę, który składa się z trzech filarów:

• zdrowej diety bogatej w witaminy, składniki odżywcze i minerały – to bowiem najważniejszy krok perfekcyjnych kształtów. Dobrym pomysłem jest wizyta u dietetyka klinicznego w celu zmian nawyków żywieniowych. Pamiętaj – odpowiednio skomponowany plan dietetyczny nie ogranicza przyjemności z jedzenia;

• aktywności fizycznej, dopasowanej do Twoich indywidualnych wymagań i możliwości. Znajdź rodzaj ruchu, który pokochasz i który będzie sprawiał Ci przyjemność. Dzięki temu ćwiczenia nie będą przykrym obowiązkiem, a rutyną, która urozmaici Twój dzień i przyniesie cudowne zmiany. Nie tylko w kontekście modelowania ciała, ale również poprawy zdrowia i samopoczucia;

• nowoczesnych technologii, rozumianych jako nowoczesne zabiegi modelujące. Dzięki serii takich zabiegów osiągniesz cel szybciej, a efekty będą jeszcze bardziej spektakularne. Możesz uzyskać nie tylko efekt modelowania, ale również redukcji cellulitu czy wyszczuplania ciała.

Zabiegi na ciało dostępne w Select Beauty

W Select Beauty odnajdziesz dwie najnowsze technologie dostępne na rynku kosmetologicznym, służące wyszczuplaniu i modelowaniu sylwetki. Dzięki ich synergistycznemu działaniu, możemy je łączyć w serie zabiegowe, by osiągnąć jeszcze bardziej satysfakcjonujące efekty. Pamiętaj, że to dopełnienie złotego standardu walki o perfekcyjną sylwetkę. By zatrzymać spektakularne efekty na dłużej, musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz włączyć do codziennej rutyny aktywność fizyczną. Wśród zabiegów na cellulit i odchudzanie możemy wyróżnić zabieg ONDA Deka i Endermologie LPG Alliance, czyli dwa najskuteczniejsze, najnowocześniejsze protokoły wyszczuplające.

Onda Deka, w ramach którego stosowane są selektywne mikrofale, precyzyjnie uderzają w komórki tłuszczowe, ujędrniają skórę i minimalizują widoczność cellulitu. Technologia ta wykorzystuje prądy elektromagnetyczne o wysokich częstotliwościach, mające aż w 80% powinowactwa do komórek tłuszczowych. Jej innowacyjne działanie koncertuje się w podskórnej tkance tłuszczowej, a dzięki zastosowaniu systemu chłodzenia zewnętrzne tkanki naszej skóry są chronione przed przegrzaniem.

Zabieg ONDA Deka

ONDA Deka wyposażona jest w dwie głowice: płytkiego i głębokiego działania, co daje operatorowi urządzenia możliwość indywidualnego dopasowania terapii do potrzeb pacjenta Co to oznacza w praktyce?

Głowica płytkiego działania imituje silnie skoncentrowane nagrzewanie, prowadzące do kontrolowanego przegrzania tkanek, czego skutkiem jest rozpuszczenie włóknistego kolagenu i obkurczania zewnętrznych włókien kolagenowych. Efektem tych biologicznych działań jest:
• ujędrnienie skóry,
• modelowanie powierzchowne tkanki łącznej, dające efekt redukcji powierzchownego cellulitu.

Głowica głębokiego działania, prowokująca drgania komórek tłuszczowych, a w konsekwencji ich pękanie. Dzięki metabolizmowi ich pozostałości zostają usunięte z organizmu, dochodzi również do rozpuszczania głębszych włókien kolagenowych. Efektem tych działań jest:
• lipoliza komórek tłuszczowych,
• aktywacja fibroblastów – skóra dzięki ich wytworzeniu widocznie się ujędrnia,
• modelowanie włókien kolagenowych,
• minimalizacja głębokiego cellulitu.

Seria to 4 zabiegi przeprowadzane w odstępie dwóch tygodni. Zabieg nie wymaga środków znieczulających oraz nie wyklucza pacjenta z codziennych obowiązków. Ważnym aspektem pozabiegowym jest znaczące zwiększenie ilości wypijanej wody. Pamiętaj, by zmiana ta zagościła u Ciebie na stałe.

Endermologie LPG Alliance to inteligenta metoda mechanicznego stymulowania komórek skóry. Zabieg polega na silnym drenażu, który w naturalny sposób pobudza komórki do przebudowy i aktywacji metabolizmu. To bezinwazyjny zabieg, który jest połączeniem skuteczności z poszanowaniem naturalnej równowagi organizmu, co skutecznie minimalizuje szansę na wystąpienia powikłania. Dzięki tym cechom Endermologie LPG wykonujemy nawet w przypadku obrzęków nóg w trakcie ciąży (od II trymestru).

Możesz spodziewać się widocznych zmian w skórze, takich jak:
• redukcja cellulitu;
• usunięcie zastojów limfatycznych, obrzęków;
• ujędrnienie skóry;
• zniwelowanie opornej tkanki tłuszczowej;
• przywrócenie ruchomości blizn.

Podczas zabiegu pacjent ubrany jest w dedykowany mu kombinezon LPG, który zwiększa przyleganie głowicy do ciała oraz zapewnia poprawną higienę zabiegową. Sam zabieg jest przyjemny – ruch głowicy można porównać do ręki masażysty, który uciska tkankę z taką samą intensywnością przez cały zabieg.

Synergistyczne działanie technologii wyszczuplających

Dzięki synergistycznemu działaniu obu technologii, łączymy ich działanie w serie zabiegowe dopasowane do potrzeb naszego klienta. Takie kompleksowe podejście sprawia, że możliwe jest zniwelowanie nawet opornych otłuszczeń, niepodatnych na „spalanie” tradycyjnymi metodami – np. w postaci intensywnych treningów. Przykładowa seria zabiegowa na miejscowe otłuczenie na brzuchu to połączenie:
• 4 zabiegów Ondy Deka w odstępie co 2 tygodnie;
• 12 zabiegów Endermologie LPG wykonywanych co 3 dni.

Pamiętaj o tym, że nowoczesne technologie nie wystarczą do tego, aby osiągnąć perfekcyjną sylwetkę. Są jednak doskonałą bronią w walce z niechcianymi „wałeczkami” i cellulitem, a dodatkowo skutecznie wspomagają osiągnięcie szybszych efektów przy stosowaniu diety i treningów. Utrwalają wcześniejsze rezultaty i pozwalają znów poczuć się doskonale we własnym ciele!