Sprawdzone sposoby na ujędrnienie biustu i piękny dekolt

Wiele kobiet w swojej codziennej rutynie pielęgnacyjnej zapomina o zadbaniu o okolice dekoltu i biustu. To duży błąd, ponieważ strefy te charakteryzują się cieńszym naskórkiem, narażonym na szybsze pojawienie się oznak starzenia. Dodatkowo ekspozycja na czynniki zewnętrzne, takie jak szkodliwe promieniowanie słoneczne, podrażnienia wysuszającymi składnikami perfum czy spanie na brzuchu również nie pomagają w utrzymaniu okolic biustu i dekoltu w dobrej kondycji – zwłaszcza z upływem czasu. Dziś zapraszamy do lektury artykułu, w którym znajdziecie porady dotyczące pielęgnacji skóry w obrębie biustu, a nawet ćwiczeń na dekolt, możliwych do wykonania w domowym zaciszu.

Jak poprawić jędrność biustu? Skup się na właściwej pielęgnacji!

Wiele kobiet z uwagą dba o odpowiednią pielęgnacje twarzy, zapominając jednak o szyi, dekolcie i biuście. Zaniedbanie tych okolic – zwłaszcza w kontekście ich regularnego ujędrniania – jest bardzo ważne ze względu na cechy charakterystyczne skóry w tych właśnie miejscach. Zaliczają się do nich:
• cienki naskórek,
• znikoma ilość gruczołów łojowych, co wpływa na tendencję do przesuszenia;
• mniejsza ilość kolagenu i elastyny, przyczyniająca się do szybszej utraty jędrności .

Skóra tej okolicy zdradza często nasz wiek, dlatego powinniśmy jej poświęcić odpowiednią dozę uwagi. Najbardziej intensywne pogorszenie jej stanu można zauważyć w okresie menopauzalnym, co powiązane jest z wygaszaniem pracy jajników. Zmniejszenie ilości estrogenu wpływa znacząco na kondycję skóry, redukując jej gęstość, poziom jędrności i nawilżenia. Właśnie dlatego powinno się wprowadzić systematyczną pielęgnację, która pomoże zahamować wizualne efekty nieubłaganego upływu czasu.

Jak dbać o dekolt po 40 (i nie tylko!)

O regularne nawilżanie i odżywianie skóry dekoltu i biustu powinno się zacząć dbać jak najwcześniej. Aby zachować jędrność tych części ciała i zapobiec powstawaniu zmarszczek czy przebarwień, warto wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej kilka dodatkowych kroków:
• podczas codziennego mycia twarzy nie zapominaj o okolicy szyi, dekoltu i biustu. Ona również potrzebuje odpowiedniego oczyszczenia i delikatnego masażu;
• stosuj preparaty bogate w skuteczne substancje nawilżające i liftingujące;
• nie zapominaj o prawidłowym złuszczaniu naskórka tej okolicy – raz w tygodniu przecieraj dekolt oraz biust płatkami złuszczającymi;
• codziennie rano nakładaj preparat mineralny o działaniu fotoprotekcyjnym, by nie narażać skóry na fotostarzenie i inne defekty związane z niekorzystnym działaniem promieniowania UVA i UVB.

Jak odmłodzić dekolt i ujędrnić biust w gabinecie kosmetologicznym?

Zanim zdecydujesz się na wybór zabiegu gabinetowego mającego poprawić wygląd skóry na dekolcie i biuście, warto poddać się specjalistycznej konsultacji. Kosmetolog, po dokładnym sprawdzeniu stanu skóry ustali, jakie zabiegi sprawdzą się najlepiej oraz dopasuje pielęgnację domową mającą za zadanie przyspieszyć pojawienie się wymarzonych efektów. W salonie Select Beauty, oprócz rozbudowanych konsultacji, czeka na Ciebie wachlarz zabiegów wykorzystujących najnowocześniejsze technologie. Dzięki nim z pewnością na nowo zakochasz się w swoim ciele! Najpopularniejsze propozycje gabinetowe na okolice biustu i dekoltu to m.in.:
Endermologie LPG, czyli inteligentny sposób stymulacji tkanek, skutecznie odmładzający i modelujący ciało. To naturalna metoda pobudzająca Twoje własne komórki do odbudowy i produkcji substancji zwiększających jędrność (m.in. kolagenu i elastyny). Zabieg jest bezinwazyjny i można go wykonywać na okolice szyi, dekoltu i biustu, a jego skuteczność potwierdzają liczne badania kliniczne i 30-letnie doświadczenie marki LPG.
Geneo+, czyli niezwykle skuteczny, ale i relaksujący zabieg łączący działanie złuszczające, dotleniające i odżywiające. Dzięki tym cechom, wymagająca skóra dostanie zastrzyk substancji regenerujących i liftingujących, a Ty chwilę kojącą zmysły.
ONDA Deka, czyli innowacyjny rodzaj fal niwelujących miejscowe otłuszczenia oraz napinających skórę. Jeżeli posiadasz nieestetyczne warstwy skóry przy ramionach, wykonaj ten zabieg by je skutecznie zlikwidować. Usunięcie tych defektów sprawi, że Twój piękny dekolt będzie wyglądał jeszcze bardziej atrakcyjnie.
Pielęgnacja domowa oraz zabiegi bazujące na najnowszych technologiach to dwa kroki skutecznej walki o piękną skórę dekoltu i biustu. Ważnym aspektem, którego nie można pominąć w tym temacie, są również ćwiczenia fizyczne dopełniające walkę o perfekcyjny wygląd tych okolic.

Ćwiczenia na podniesienie biustu z hantlami

Pamiętaj, że biust to głównie tkanka tłuszczowa, dlatego nawet systematyczne ćwiczenia nie zwiększą objętości Twojej miseczki. Ćwiczenia na dekolt skutecznie jednak mogą poprawić jego wygląd, unosząc go. Stanie się to za sprawą regularnego wzmacniania mięśni klatki piersiowej. Wykonuj trening minimum 2 razy w tygodniu, używając hantli – to zwiększy efektywność ćwiczeń, a Ty – dzień po dniu – będziesz mogła cieszyć się pięknym dekoltem.

Okolica dekoltu i biustu często zdradza upływ czasu, dlatego należy odpowiednio dbać o jej kondycję. Im wcześniej rozpocznie się pielęgnację tego obszaru, tym piękniej będzie wyglądał w miarę upływu lat. Warto również korzystać z zabiegów gabinetowych, dających naprawdę spektakularne efekty. A gdy połączy się to wszystko z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie klatki piersiowej, wówczas zarówno biust, jak i dekolt długo nie zdradzi naszego wieku.