Pielęgnacja skóry wokół oczu – żegnajcie cienie, opuchnięcia i zmarszczki!

Pielęgnacja skóry wokół oczu to ogromne wyzwanie – nie tylko ze względu na specyficzną strukturę skóry w tej okolicy, ale również z uwagi na budowę anatomiczną obszaru oczu – inną od budowy reszty twarzy. Te i inne czynniki zdecydowanie wpływają na szybsze pojawienie się niekorzystnych zmian, takich jak zmarszczki, opuchnięcia oraz cienie pod oczami. Na szczęście efekty procesu starzenia się da się zminimalizować – należy jednak wiedzieć, jak to zrobić za pomocą domowej i gabinetowej pielęgnacji. Dziś podzielimy się z Wami sprawdzonymi, skutecznymi poradami – zapraszamy do lektury!

Problemy ze skórą wokół oczu

Większość problemów ze skórą wokół oczu wynika ze specyficznej budowy tej strefy twarzy. Charakteryzuje się ona przede wszystkim:
• wyjątkowo cienkim naskórkiem, którego grubość wynosi około 0,5 mm (przy czym na policzkach ma już grubość około 2 mm);
• małą ilością tkanki tłuszczowej;
• bogatym rozmieszczeniem mięśni mimicznych wokół oczu, które wykonują częstą pracę – skutkuje to szybszym pojawianiem się zmarszczek mimicznych;
• małą ilością włókien kolagenowych i elastynowych.
Ta specyficzna budowa anatomiczna, różniąca się od reszty twarzy, predysponuje do:
• szybszego postępowania procesu starzenia – zmarszczki mimiczne w tej okolicy mogą pojawić się już w wieku 20 lat;
• zwiotczenia skóry pod oczami;
• pękania skóry wokół oczu, ze względu na jej wysuszenie;
• zasinień, cieni, opuchnięć („worków pod oczami”);
• utraty nawilżenia skóry wokół oczu.

Pielęgnacja suchej i podrażnionej skóry wokół oczu

Negatywny wpływ czynników zewnętrznych, specyficzna struktura skóry pod oczami oraz tendencja do szybszego pojawiania się oznak starzenia – to wszystko sprawia, że rutyna pielęgnacyjna tego obszaru twarzy musi być dobrana perfekcyjnie. Warto postawić w tym przypadku na kosmetyki i preparaty, które zawierają zarówno substancje nawilżające jak i liftingujące. Wśród nich można wyróżnić m.in.:
• kwas hialuronowy, elastynę;
• aloes (zarówno sok jak i wyciąg z aloesu);
• łagodząca alantoinę;
• peptydy biomimetyczne, np. Argirelina, Neodermyl, Matrixyl;
• resweratrol;
• komórki macierzyste – np. z kopru morskiego, z kwiatu szarotki, z gardenii;
• wzmacniające ceramidy.

Substancje te pomogą osiągnąć Ci wielopłaszczyznowe działanie. Dzięki nowoczesnym, liftingującym składnikom, zwiotczała skóra pod oczami odzyska napięcie, nawilżenie, a zmarszczki mimiczne zostaną zminimalizowane. Dodatkowo wymienione wyżej substancje czynne działają również antyoksydacyjnie i rozjaśniająco, co niweluje zasinienia, cienie oraz „worki pod oczami”. Pamiętaj, by aplikując preparat nie wkładać go do oka – powoduje to bowiem częste podrażnienia i alergie. Nakładaj preparat delikatnymi ruchami kolistymi, co pobudzi dodatkowo krążenie.

Skóra okolicy oka jest bardzo delikatna i wymaga również odpowiedniej ochrony. Codziennie rano stosuj filtr mineralny, zabezpieczający tę wrażliwą okolicę przed silnym działaniem uszkadzającym promieniowania UVA i UVB. Chroń również oczy zakładając okulary z powłoką zawierającą filtr UV. Te, które ich nie mają przyciągają promieniowanie, narażając Twoje oczy na poważne konsekwencje.

Zabiegi na okolice oczu w gabinecie kosmetycznym

Zabiegi gabinetowe to bardzo ważny krok ku osiągnięciu perfekcyjnego wyglądu skóry wokół oczu. W gabinecie Select Beauty czekają na Ciebie najnowsze technologie, które ułatwią uzyskanie wymarzonego efektu. Wśród nich znajdziesz m.in.:

• Endermologia twarzy, czyli naturalny, bezinwazyjny sposób stymulacji uśpionych komórek Twojej skóry, bazujący na silnym drenażu limfatycznym. Podczas wykonywania zabiegu komórki zostają pobudzone do silnej odnowy, w efekcie czego powstają włókna kolagenu, elastyny oraz kwas hialuronowy. Widoczna poprawa wyglądu skóry sprawia, że iniekcje (np. Z kwasu hialuronowego) staną się zbędne. Zauważysz silne wygładzenie zmarszczek i zagęszczenie skóry. Dzięki mocnemu drenażowi zmniejszy się również problem z zasinieniem oraz cieniami.

• Geneo+, czyli zabieg, w którym można się zakochać! Łączy w sobie działanie złuszczające, dotleniające i odżywiające podczas 40 minutowego protokołu. Zabieg silnie rewitalizuje okolicę oka oraz nawilża wymagającą skórę tej okolicy.

• Zabiegi terapeutyczne Dermaquest, czyli szeroka gama zabiegów terapeutycznych, które niwelują utratę jędrności skóry i poprawiają koloryt. Dodatkową zaletą Dermaquest jest fakt, iż preparaty użyte do tego zabiegu są pod względem składników aktywnych dobieranie indywidualnie do potrzeb i problemów skórnych każdego klienta.

Zabiegi kosmetologii estetycznej, czyli wszelkiego rodzaju usługi wypełniające zmarszczki (m.in. Botoks). W

Select Beauty szczególnie dbamy o bezpieczeństwo i komfort klientów, dlatego stawiamy na sprawdzone preparaty i specjalistyczną wiedzę naszych lekarzy. Zapisz się na zabieg i sprawdź, w jak ekskluzywny sposób zaopiekujemy się Twoją skórę w okolicach oczu!

Defekty kosmetyczne w obrębie skóry wokół oczu z powodzeniem można zniwelować dzięki odpowiednio dobranej pielęgnacji oraz regularnie wykonywanym zabiegom gabinetowym. Pamiętaj jednak, że silne zasinienia czy obrzęki mogą być objawem chorób ogólnoustrojowych. Jeżeli zauważysz u siebie niepokojące symptomy, skonsultuj się z lekarzem by sprawdzić, czy jest to tylko problem wizualny. Zdrowie to podstawa, a kwestię urody możesz pozostawić w rękach specjalistów z Select Beauty!