Masaż relaksacyjny – zalety dla ciała i dla ducha

Szybkie tempo życia, ciągłe napięcie psychiczne i codzienne troski sprawiają, że wielu osobom towarzyszy obecnie poczucie braku sił i skrajnego przemęczenia. Bywają momenty, w których pragniemy na chwilę schować się przed światem i pozwolić się rozpieszczać – od czubka głowy, aż po same pięty. Taką chwilą odprężenia oraz sposobem na rozluźnienie ciała i odzyskanie równowagi jest z pewnością masaż relaksacyjny – będący przyjemnością zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Podczas tego typu zabiegu cała uwaga skupiona jest na maksymalnym odprężeniu i zrelaksowaniu osoby poddającej się masażowi, a także na jej wyciszeniu emocjonalnym i psychicznym. Oprócz tego zabieg jest skuteczny w wymiarze fizycznym – niweluje napięcie mięśni, poprawiając przy tym krążenie krwi i przepływ limfy.

Jak wygląda masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny można wykonywać na całym ciele, natomiast istnieje również możliwość wykonywania go wyłącznie na wybranych partiach – przykładowo, na plecach lub na twarzy. Osoba masująca wykonuje miękkie, płynne, spowolnione ruchy z wykorzystaniem pięści, kciuków lub przedramion. Dla większego komfortu stosuje się również środki poślizgowe (takie jak oliwka), które zwiększają płynność wykonywanych ruchów na ciele. Dodatkowo cały zabieg może odbyć się także z wykorzystaniem stempli ziołowych, płynnej czekolady, gorących kamieni czy gorącego, pielęgnacyjnego wosku ze świecy do masażu.

W gabinetach Select Beauty, w których wykonujemy masaże relaksacyjne, klient ma do dyspozycji jednorazową bieliznę oraz ręczniki służące do okrycia miejsc intymnych. Pomieszczenia również tworzą intymną atmosferę, sprzyjającą relaksowi i odprężeniu: ciepłe i migotliwe światło świec oraz delikatna muzyka sprawiają, że wyciszenie umysłu oraz pozbycie się stresu jest jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze!

Masaż rozpoczyna się od ruchów głaszczących wybraną partię ciała. Następnie osoba wykonująca zabieg ugniata fałdy skórne w kierunku od dołu do góry, co poprawia cyrkulację limfy oraz ukrwienie konkretnej części ciała. Ruchy rozcierające pozwalają z kolei zmniejszyć obrzęki oraz rozbić złogi nagromadzonej limfy. Podczas masażu wykorzystuje się również technikę oklepywania. Wykorzystanie różnych technik relaksacyjnych sprawia, że poziom kortyzolu (czyli hormonu stresu) obniża się, klient jest w stanie się wyciszyć a nawet poczuć złagodzenie dolegliwości bólowych – zwłaszcza tych, które spowodowane są napięciem mięśni wynikającym ze stresu.

Jak często można wykonywać masaż relaksacyjny? Jeżeli nie posiadamy żadnych dolegliwości związanych np. z układem krążenia czy schorzeniami kręgosłupa, wówczas z dobrodziejstw masażu relaksacyjnego można korzystać nawet kilka razy w tygodniu.

4 powody, dla których warto wybrać się na masaż relaksacyjny

1. Dla zdrowia fizycznego

Systematyczne poddawanie się zabiegom masażu powoduje rozluźnienie mięśni, przyspiesza krążenie krwi i limfy. Masaż poprawia również przemianę materii oraz usuwanie z organizmu zalegających toksyn. Powoduje lepsze odżywienie komórek i tkanek. Krew krążąc szybciej dostarcza niezbędne do życia i dobrego funkcjonowania produkty odżywcze, a że toksyny są usuwane na bieżąco, to komórki mogą wydajniej skorzystać z dostarczanych im produktów odżywczych. Wzmacnia układ odpornościowy i naturalne siły samoregulacji organizmu.

2. Dla zdrowia psychicznego

Większość z nas zmaga się z nadmiernym stresem – mniej lub bardziej świadomie – usiłując sprostać codziennym obowiązkom. Nie zawsze jednak potrafimy poradzić sobie ze skutkami stresu. Nie możemy zasnąć, jesteśmy rozkojarzeni, tracimy szybko koncentrację. Masaż jest niezwykle skuteczną metodą biernej relaksacji. Systematyczne korzystanie z masażu wycisza, odpręża, pomaga zregenerować się w przyjemnej atmosferze.

3. Dla poprawy urody

Skóra to główny organ, na którym wykonuje się masaż. Manualna stymulacja poprawia jędrność, elastyczność oraz koloryt skóry. Stosowane podczas masażu olejki budują barierę lipidową co zapobiega jej nadmiernemu wysuszaniu.

4. Dla przyjemności

Masaż poprawia samopoczucie poprzez wydzielanie się endorfin – hormonów, które odpowiedzialne są za uczucie szczęścia. Pomaga zachować wewnętrzną równowagę organizmu. Ponadto wpływa to na nastrój, sen czy aktywność seksualną. Masaż wiąże się zawsze z dotykiem oraz rozgrzaniem masowanej partii ciała co dla większości jest po prostu bardzo przyjemne.