Endermologia LPG – modelowanie sylwetki nigdy nie było tak proste!

Endermologia LPG zdobywa coraz większą popularność – zarówno wśród kosmetologów, jak i klientek gabinetów medycyny estetycznej. Służy ona ujędrnieniu skóry, redukcji cellulitu oraz wymodelowaniu sylwetki. Pacjentki pokochały ją za szybkie efekty oraz bezbolesny przebieg, natomiast kosmetolodzy doceniają prostotę wykonania zabiegu oraz jego bezpieczeństwo. Jak przebiega endermologia LPG i jakich efektów można spodziewać się po poddaniu się wyszczuplaniu za pomocą tej metody?

Endermologia LPG – naturalna stymulacja odnowy skóry

Endermologia LPG jest naturalną formą stymulacji „uśpionych” komórek w głębokich warstwach skóry, które w efekcie zabiegu mobilizują się do rozpoczęcia procesów naprawczych. Dzieje się tak ze względu na specyficzny, sekwencyjny sposób ich pobudzania. To tak naprawdę masaż wykonywany za pomocą specjalnie zaprojektowanej głowicy, wyposażonej w ruchome rolki. Podczas wykonywania zabiegu dochodzi do intensywnego, regularnego „zasysania” fałdów skóry – ta mechaniczna stymulacja prowadzi do uaktywnienia komórek w obszarze naskórka, skóry właściwej, a przede wszystkim – adipocytów (komórek tłuszczowych), które ulegają rozpadowi, a ich pozostałości – w wyniku procesów metabolicznych, również pobudzonych przez wykonanie masażu – są usuwane z organizmu. Dodatkowo endermologia LPG wzmaga proces krążenia krwi i limfy, co jest kluczowym elementem w walce z uporczywymi opuchliznami w obrębie nóg (przede wszystkim kostek i łydek).

Dzięki temu, że urządzenie do wykonywanie zabiegu endermologii posiada możliwość odpowiedniego dobrania częstotliwości ruchu rolek, kosmetolog indywidualnie dostosowuje tryb pracy sprzętu do preferencji pacjenta, zapobiegając dolegliwościom bólowym. Ponadto zabieg ten może z powodzeniem być wykonywany w obrębie tak delikatnych partii, jak twarz, szyja, dekolt czy biust – a to za sprawą wymiennej głowicy Ergolift, dostosowanej do masażu tych wrażliwych na ucisk miejsc. Warto wiedzieć o tym, że endermologia jest nie tylko zabiegiem stosowanym na cellulit, ujędrnienie ciała i wymodelowanie sylwetki. Jej przeprowadzenie przynosi również ulgę w bólu kobietom po mastektomii (rozluźnia mięśnie, znosi napięcie w obrębie kończyn górnych). Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to endermologia jest całkowicie bezpieczna dla kobiet w ciąży, które ukończyły I trymestr (masaż odbywa się wówczas z pominięciem obszaru brzucha).

Jak wygląda zabieg endermologii?

Zabieg redukcji tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem edermologii LPG rozpoczyna się od dokładnego wywiadu z kosmetologiem oraz wypełnienia kwestionariusza zdrowotnego przez pacjentkę – taka procedura ma na celu wykluczenie wszelakich przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Następnie kosmetolog rozmawia z pacjentką na temat jej oczekiwań, konfrontując je jednocześnie ze stanem jej skóry – stopniem występującego cellulitu, z uwzględnieniem najbardziej problematycznych obszarów. Dzięki takiej diagnozie możliwe jest dobranie odpowiednich parametrów pracy urządzenia, długości trwania zabiegu oraz częstotliwości ich powtarzania. Kosmetolog dokładnie tłumaczy przy tym pacjentce, na czym polega sam zabieg oraz wykonuje fotografie sylwetki – po to, by w ramach retrospekcji móc ocenić późniejsze efekty, a na ich podstawie wyznaczyć serię wizyt.

Po tej części pacjentka przygotowuje się do zabiegu – zakłada specjalny, obcisły strój LPG endermowear, dostępny w gabinecie. Jest on zaprojektowany tak, by wspierać działanie masujące rolek w głowicach, a ponadto zapewnia higienę i bezpieczeństwo zabiegu. Pacjentka układa się w fotelu w taki sposób, by było jej wygodnie i… rozpoczyna relaksującą sesję masażu endermologicznego w rękach wykwalifikowanego profesjonalisty. Warto pamiętać o tym, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, więc pacjentka może odpocząć i odprężyć się po całym dniu.

Endermologia LPG wykonywana w salonie kosmetologicznym

 

Endermologia LPG – efekty widoczne gołym okiem!

Dzięki temu, że komórki skóry podczas zabiegu endermologii zostają pobudzone do działania, wytwarzają się nowe włókna kolagenu oraz elastyny – to właśnie one odpowiadają ściśle za jędrność ciała. Efekty w zakresie zwiększenia gęstości skóry można zauważyć gołym okiem już po pierwszej sesji masażu, jednak zalecana liczba zabiegów to około 12 sesji, przeprowadzanych 1-2 razy w tygodniu. Jakie efekty daje endermologia LPG po serii wykonywanej z taką częstotliwością?

• Przede wszystkim endermologia LPG jest odpowiedzią na to, jak zwalczyć cellulit – już po trzecim zabiegu można zauważyć zniwelowanie „pomarańczowej skórki” już w 67%, a to wszystko za sprawą zmniejszenia liczby i objętości wspomnianych wcześniej komórek tłuszczowych – adipocytów.

• Mechaniczna stymulacja głowicą z wałkami pozwala na znaczące wymodelowanie sylwetki, zwłaszcza w problematycznych miejscach, takich jak wnętrza ud, brzuch, pośladki czy ramiona. Miejscowe działanie masażu sprawia, że można pracować nad tymi partiami, które nie do końca podobają się samej pacjentce. Standardowy efekt wyszczuplenia po kilku zabiegach to zmniejszenie obwodów o 3-4 centymetry!

• Kolejny efekt (odczuwany przez pacjentki zazwyczaj najszybciej) to zdecydowane ujędrnienie skóry. Potwierdza to aż 71% klientów, po odbyciu 2-3 zabiegów – a to wszystko dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny w skórze.

Podsumowanie

Endermologia LPG to bezpieczny, bezbolesny a jednocześnie skuteczny zabieg mający na celu modelowanie sylwetki. Jego efekty są widoczne w trzech obszarach: redukcji cellulitu, zmniejszenia obwodów poszczególnych partii sylwetki, a także znacznego ujędrnienia skóry. Skuteczność tej terapii opiera się na stymulacji skóry do odnowy – także w jej głębokich warstwach, dzięki czemu efekty są tak spektakularne. Dodatkowo pacjent wraz z kosmetologiem wykonującym endermologię może dobrać intensywność zabiegu oraz długość jego trwania do preferencji danej osoby, co sprawia, że w trakcie całej procedury pacjent może czuć się komfortowo. Endermologia będzie doskonałym zabiegiem przed „wielkim wyjściem”, natomiast należy pamiętać, że długotrwałe i satysfakcjonujące efekty da jej regularne wykonywanie.