Dieta, trening czy zabiegi modelujące sylwetkę – co wybrać, aby mieć szczupłe ciało?

Szczupła sylwetka to cel wielu osób, bez znaczenia na płeć czy wiek. Sieć pełna jest informacji na temat odchudzania i planów żywieniowych. Modne diety obiecują osiągnięcie szczupłej sylwetki bez ćwiczeń, a mimo to coraz więcej jest trenerów personalnych. Sport pozwala pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ale to kosmetolodzy pomagają najskuteczniej poradzić sobie z cellulitem. Co w takim razie zrobić, aby mieć szczupłą sylwetkę: wybrać dietę, treningi czy zabiegi modelujące? A może wszystkie trzy metody są odpowiednie?

Jak znaleźć optymalną dietę na sylwetkę?

Na początku walki o szczupłe ciało, najlepiej odwiedzić dietetyka, który pomoże zmienić dotychczasowe, niewłaściwe nawyki żywieniowe. Dzięki jego pomocy można zmienić codzienny jadłospis, włączyć do niego zdrowe produkty i zrobić to w bezpieczny, pozbawiony ryzyka sposób. Ochroni to zdrowie i ograniczy możliwość pojawienia się w przyszłości efektu jo-jo. Dietetyk nie tylko ułoży dietę redukcyjną i zaplanuje jadłospis. Wskaże też poprawne nawyki żywieniowe i pomoże wprowadzić je w życie, co będzie gwarantem sukcesu. Warto podkreślić, że nie istnieje jedna, słuszna dieta na smukłą sylwetkę. To praktycznie zawsze kwestia bardzo osobnicza, łącząca w sobie całe mnóstwo aspektów: przyzwyczajeń, preferencji czy alergii pokarmowych.

Kilka sugestii, które warto wziąć pod uwagę szukając diety dla siebie:

• Dieta na sylwetkę powinna być indywidualnie dopasowana do preferencji, stanu zdrowia i potrzeb organizmu. Dietetyk kliniczny, po zaleceniu odpowiednich badań, będzie mógł dopasować produkty żywieniowe i suplementacje odpowiednie do danej osoby.
• Sezonowe produkty są tańsze od pozostałych, smaczne i zdrowe. Dzięki nim można dostarczyć organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Warto włączać je do swojej codziennej diety.
• Picie minimum dwóch litrów wody dziennie jest podstawą dobrej diety. Odpowiednie nawodnienie będzie wpływało na dobre samopoczucie, zdrowie oraz piękny wygląd skóry.
• Nie warto rezygnować z ulubionych produktów: warto znaleźć ich zdrowe odpowiedniki. Pieczywo razowe zamiast białego, makaron pełnoziarnisty, brązowy ryż – mają lepszy wpływ na organizm, dzięki czemu zapewniają uczucie sytości na dłużej.

Ćwiczenia na smukłą sylwetkę

Tylko synergia działań skutkuje perfekcyjną, smukłą figurą. Nie ma co wierzyć tezom, które zapewniają, że dieta wystarczy by osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Zmiana nawyków żywieniowych to podstawowy i najważniejszy krok w odchudzaniu, ale szczupła sylwetka bez ćwiczeń – to niestety niemożliwe.
Zasady wyboru i stosowania ćwiczeń na smukłą sylwetkę są dwie:

• Po pierwsze: aktywność fizyczną należy dopasować do stanu swojego zdrowia. Na początku przygody z ćwiczeniami najlepiej zgłosić się do profesjonalisty, który pomoże stworzyć plan treningowy dostosowany do możliwości osoby odchudzającej się. Zminimalizuje to szansę kontuzji i nie zniechęci do dalszej aktywności.

• Po drugie: ćwiczenia na smukłą sylwetkę, by były efektywne, muszą być przyjemne. Bieganie po parku, pływanie, jazda na rowerze – pomysłów jest mnóstwo. Przyjemne spędzanie czasu ze sportem pozwoli polubić go i nie traktować jak konieczności.

Zabiegi modelujące sylwetkę jako sposób na poprawę wyglądu ciała

Zabiegi modelujące to doskonałe uzupełnienie diety i ćwiczeń na smukłą sylwetkę. Po pierwsze przyspieszą efekty działań a po drugie pomogą ujędrnić skórę, która po odchudzaniu nie zawsze wygląda estetycznie. Doświadczony kosmetolog dopasuje zabiegi indywidualnie do potrzeb skóry danej osoby. Zasugeruje też nową rutynę pielęgnacji domowej.
Jakie zabiegi wybrać? W gabinecie Select Beauty w Łodzi dostępne są Endermologie LPG Alliance oraz ONDA Deka, które pomogą ujędrnić skórę, zredukować cellulit, a także tkankę tłuszczową. O zabiegach modelujących sylwetkę pisaliśmy również w artykule Wyszczuplanie bez treningu – przegląd zabiegów na ciało modelujących i redukujących tkankę tłuszczową

Endermologie Alliance LPG

Urządzenie zapewnia bezinwazyjny masaż automatyczny, który zmobilizuje komórki skóry do namnażania. Nowoczesne głowice wysoce skutecznie stymulują komórki skóry i aktywują produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Zabiegi endermologii są praktycznie bezbolesne i pozwalają uzyskać:
• zmniejszenie widoczności cellulitu,
• redukcję tkanki tłuszczowej,
• ujędrnienie skóry.

ONDA DEKA

ONDA DEKA gwarantuje precyzyjne uderzenie w komórki tłuszczowe. Mikrofale o częstotliwości 2,45 GHz, z których korzysta technologia, działają prawie na całą warstwę ukrytych pod skórą komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu tkanka tłuszczowa jest redukowana w sposób całkowicie nieinwazyjny i niemal bezbolesny. Decydując się na ten zabieg można osiągnąć:
• redukcję miejscowej, opornej tkanki tłuszczowej,
• silne ujędrnienie skóry,
• wygładzenie cellulitu, nawet tego najgłębszego.

Podczas konsultacji kosmetolog dobierze odpowiednie technologie do potrzeb ciała. W wyjątkowych przypadkach, dla osiągnięcia najlepszego efektu można zastosować oba zabiegi w ramach terapii łączonej – to pomoże osiągnąć bardziej spektakularne efekty w krótszym czasie.

Podsumowanie

Perfekcyjna figura to cel, który każdy może osiągnąć, ale nie samą dietą, pojedynczymi ćwiczeniami czy zabiegami. To dopiero połączenie tych elementów pozwoli zobaczyć naprawdę imponujące rezultaty. W odchudzaniu ważna jest samodyscyplina i motywacja. Dzięki temu cel da się osiągnąć szybciej, a utrzymanie go będzie łatwiejsze.