5 powodów, dla których warto zdecydować się na depilację laserem Thunder MT

Wiele osób marzy o idealnie gładkim ciele bez owłosienia i podrażnień. Pora zapomnieć o maszynce czy bolesnej depilacji woskiem i postawić na technologię, która pozwoli usunąć owłosienie na lata. To laser do depilacji Thunder MT. Dlaczego jest tak rewolucyjny? Jaka jest jego przewaga nad konkurencją? Oto 5 argumentów za tym, że Thunder MT jest szalenie efektywny i gwarantuje najlepszą jakość wartą sprawdzenia.

1. Nowoczesny laser do depilacji

Thunder MT bazuje na mixed technology co oznacza, że w jednym urządzeniu wykorzystywane są dwa rodzaje laserów najbardziej skutecznych w depilacji:
laser aleksandrytowy o długości wiązki 755 nm, idealny dla większości mieszkańców Polski, charakteryzujących się jasnym fototypem (kolorytem włosów i skóry). Wiązka lasera aleksandrytowego jest pochłaniana przez melaninę włosa i prowadzi do selektywnej fototermolizy (efektu cieplnego wewnątrz macierzy włosa, którego efektem jest obumarcie mieszka włosowego);
laser neodymowo-yagowy o długości wiązki 1064nm. Emituje on światło podczerwone i penetruje skórę najgłębiej spośród laserów dostępnych na rynku. Stanowi doskonały sposób depilacji laserowej dla osób z ciemną karnacją, o grubych, twardych, gęstych i głęboko zakorzenionych włosach.
Innowacją producenta jest możliwość pracy jednocześnie na obu rodzajach wiązek lub wybranie i zastosowanie tej, która będzie bardziej skuteczna podczas konkretnego zabiegu. Zastosowanie technologii mieszanych wyznacza nowy standard depilacji i zwiększa możliwości laserowego usuwania owłosienia.

2. Bezpieczeństwo i efektywność depilacji laserowej

Technologie mieszane znacząco zwiększają efektywność i bezpieczeństwo zabiegów. Działanie obu lub jednej wiązki lasera pomoże osiągnąć konkretne efekty.

• Praca jednoczesna obu wiązek

Dzięki zastosowaniu obu wiązek lasera: aleksandrytowej i neodymowo-yagowej, można niszczyć owłosienie u osób z ciemnym fototypem. Podnosi to skuteczność, wpływa na bezpieczeństwo i ogranicza bolesność zabiegu.

• Praca na pojedynczej wiązce

Kosmetolog ma szansę wyłączyć jedno źródło emisji energii podczas zabiegu. Korzysta z tej funkcji lasera Thunder MT np. podczas depilacji klienta z jasnym fototypem, aby zminimalizować ryzyko poparzenia. Możliwość pracy jednej, wybranej wiązki lasera, pozwala na depilację laserową klientów z każdym fototypem.
O tym, jak dokładnie przebiega zabieg depilacji laserowej i jakich efektów można się spodziewać pisaliśmy w artykule Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg i dlaczego warto się mu poddać?

3. Szybkość zabiegu laserowego usuwania owłosienia

Duża powierzchnia zabiegowa, którą gwarantuje rozmiar głowicy, zauważalnie skraca czas trwania zabiegu. Dla porównania: depilacja okolic bikini zwykłym laserem diodowym zajmuje około godziny. Przy użyciu lasera Thunder MT to samo można osiągnąć w mniej niż 10 minut. Zwiększenie szybkości zabiegu powoduje, że podczas jednej sesji depilacji można usunąć owłosienie z wielu partii ciała, nie tracąc niepotrzebnie czasu.

4. Komfort użytkowania lasera do depilacji

Wielokrotnie Klienci w gabinecie pytają o to, czy zabieg będzie bolesny. Czasami nawet proszą o użycie środka znieczulającego. Obawa przed bólem nie jest bezpodstawna, ponieważ starsze technologie depilacji wiązały się z wysoką bolesnością. Nasi Klienci po zabiegach depilacji zwracają uwagę na nowoczesne działanie lasera do depilacji Thunder MT. Opinie są zwykle podobne: sprzęt gwarantuje bezbolesny i szybki zabieg, a jego efekty są trwałe. Znaczny wpływ na niwelowanie odczucia bólu ma automatyczne chłodzenie miejsca poddawanego zabiegowi, za które odpowiada wbudowany w laser system Zimmer. Podkreślaną przez Klientów zaletą tego systemu jest brak konieczności używania żelu, jak w przypadku laserów kontaktowych.

5. Innowacyjna budowa lasera Thunder MT

Thunder MT składa się z dwóch głównych elementów. Pierwszy to skaner OptiScan. Pozwala on na dopasowanie kształtu wiązki do obszaru poddawanego depilacji, co wpływa na precyzyjne kierowanie energii lasera oraz większą skuteczność i szybkość zabiegu.

Drugim elementem lasera Thunder MT jest głowica Optimized, która pomaga równomiernie obejmować obszar zabiegowy, czym zwiększa bezpieczeństwo przeprowadzania laserowego usuwania owłosienia.
Oba te elementy, wzbogacone o system chłodzenia Zimmer, pozwalają na osiągnięcie jakości i wydajności, z którą starsze lasery nie mogą się mierzyć.

Podsumowanie

Laser Thunder MT to jeden z najnowocześniejszych laserów na rynku beauty. Gwarantuje bezbolesną, bezpieczną, szybką i trwałą depilację – czego można chcieć więcej? Warto sprawdzić ten nowoczesny sprzęt, który dzięki innowacyjnej budowie zrewolucjonizował salony kosmetyczne.