4 porady jak szybko schudnąć i uniknąć efektu jo-jo

Szybkie odchudzanie to cel każdej osoby zmagającej się z nadwagą. Powodów i motywacji jest zawsze wiele: wakacje nad morzem, postanowienie noworoczne, odchudzanie przed ślubem. Każdy powód jest dobry, z metodami bywa już różnie. Planując dietę i odchudzanie, warto zasięgnąć porad specjalistów. Nieprzemyślane odchudzanie rzadko bywa skuteczne.

Wizyta u dietetyka to podstawa!

Wiele osób borykających się z dodatkowymi kilogramami zastanawia się, jak szybko stracić na wadze. Czas oczekiwania na efekty stanowi dla nich duży problem już na samym początku drogi do idealnej sylwetki. Mało kto, czytając o kolejnych dietach cud i spektakularnych przemianach celebrytów myśli o tym, że niekontrolowana przez specjalistów, szybka utrata kilogramów nie jest bezpieczna dla zdrowia. Najczęściej wiąże się z drastyczną redukcją kalorii, co może prowadzić nawet do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak np. zaburzenia hormonalne.

Pierwszym etapem zmiany wagi powinna być więc wizyta u dietetyka klinicznego, który zaleci odpowiednie badania i zajmie się kompleksowo procesem odchudzania. Diagnostyka jest bardzo ważna przy prawidłowym odchudzaniu, ponieważ nadwaga, a w skrajnych przypadkach otyłość, może być efektem różnych chorób, takich jak:

• insulinooporność,
• niedoczynność tarczycy,
• zespół Cushinga
• depresja.

Odnalezienie przyczyny nadwagi to podstawa walki z nią. Celuje się wtedy w źródło, a nie objawy. Jeżeli zastanawiasz się jak schudnąć bez efektu jo-jo, koniecznie zacznij swoją metamorfozę od konsultacji ze specjalistą. Tylko wyeliminowanie ewentualnych chorób pozwoli na pozbycie się dodatkowych kilogramów na stałe. Dzięki temu nie będziesz się już martwić, jak zatrzymać efekt jo-jo.

Synergia działań specjalistów

Kompleksowe działania przynoszą bardziej satysfakcjonujące efekty i pozwalają je utrzymać na dłużej. Jeśli chcesz szybko stracić na wadze, nie możesz ograniczać się tylko do diety. Stwórz złoty standard, opierający się na zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej i zabiegach modelujących. Odwiedź dietetyka, który pomoże znaleźć przyczynę Twojej nadwagi i zaleci dietę. Skorzystaj z porady lekarskiej i przyjmuj odpowiednie leki, jeśli są potrzebne. Warto też podczas odchudzania spróbować zabiegów kosmetologicznych. Zmieniające się ciało będzie wymagać szczególnego podejścia, dlatego zastosowanie odpowiedniej terapii pomoże polepszyć efekty diety i ćwiczeń oraz wymodelować ciało, zapewniając jędrność skóry. W naszym salonie oferujemy darmowe konsultacje kosmetologiczne, podczas których doświadczony kosmetolog dobierze zabiegi przeznaczone specjalnie dla Ciebie. Przeczytaj też o zabiegach, które proponujemy w salonie Select Beauty, na naszym blogu. Może znajdziesz coś dla siebie już teraz?

Realizacja małych celów

Nie zakładaj nierealnych, trudnych do osiągnięcia celów. Utrata kilogramów to proces, który wymaga czasu. Pamiętaj, że drastyczne diety opierające się na silnych deficytach kalorycznych mogą mieć negatywne skutki dla twojego zdrowia. Nie zastanawiaj się jedynie nad tym, jak szybko schudnąć, ale szukaj sposobu, by zrobić to bezpiecznie. Piękna figura, nie jest warta utraty zdrowia! Stawiaj sobie małe cele, które będziesz szybko osiągać. Spowoduje to silną motywację przez cały czas trwania procesu odchudzania. Taka ścieżka celów pozwoli też kontrolować proces, nada mu płynny, spokojny i zdrowy przebieg.

Nie rezygnuj ze wszystkich produktów, które kochasz

Nie eliminuj wszystkich produktów, które kochasz jeść, mimo że są kaloryczne. Pamiętaj jednak, że „kaloryczne” to nie to samo, co „niezdrowe” – ulubiony fast food niestety jest zarazem kaloryczny i niezdrowy – oraz niedopuszczalny podczas odchudzania.

Nawet w diecie redukcyjnej, uwzględnij ulubione produkty o nieco wyższym poziomie kaloryczności. Pozwoli to odczarować proces odchudzania, będzie on dla Ciebie przyjemniejszy. Pomoże to również uniknąć napadów wilczego głodu i niemal dosłownego rzucania się na niezdrowe posiłki w chwili słabości. Rozsądnie zaplanowana i przestrzegana dieta nie musi oznaczać wyłączenia wszystkich produktów, które uwielbiasz jeść. Planując, jak skutecznie schudnąć, powinniśmy wziąć pod uwagę zarówno aspekt zdrowotny, jak i przyjemność – odchudzanie nie może kojarzyć się tylko z ograniczeniami, musi chociaż w minimalnym stopniu być przyjemne.

Podsumowanie

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak szybko zgubić zbędne kilogramy często wpadamy w pułapkę własnych wyobrażeń o diecie. Perfekcyjna figura, jest na liście marzeń wielu z nas. Idealne kształty są chętnie promowane w mediach społecznościowych, co często wpędza w kompleksy, ale nierzadko też motywuje nas do działania. Pamiętaj jednak by proces utraty wagi, był bezpieczny dla Twojego zdrowia i racjonalnie zaplanuj go z pomocą specjalistów.