Onda Deka – modelowanie sylwetki za pomocą mikrofal Coolwaves

Onda Deka to prawdziwa innowacja w świecie medycyny estetycznej – w 2019 roku zabieg został uhonorowany prestiżową nagrodą Prix De Beauty w kategorii „Najlepszy Zabieg Medycyny Estetycznej”. Pionierskie urządzenie wykorzystuje wysokie częstotliwości prądów elektromagnetycznych (2,45 Ghz), określane jako Coolwaves. Dzięki dokładnie ukierunkowanemu działaniu, fale Onda Deka z wysoką skutecznością wykorzystywane są w leczeniu miejscowych otłuszczeń, cellulitu oraz zwiotczeń skóry.

W jaki sposób zabieg Onda Deka wyszczupla wybrane partie ciała?

Wiązka mikrofal o wysokiej częstotliwości w łatwy sposób przenika przez zewnętrzne warstwy skóry (nie powodując ich uszkodzeń), aż do głębokich warstw podskórnych – w miejsca, w których nagromadzone są komórki tłuszczowe. Cały proces ma na celu doprowadzenie do rozpadu (apoptozy) wspomnianych komórek, które wydalane są z ciała dzięki naturalnie zachodzącym w organizmie procesom fizjologicznym. Dodatkowo zabieg pobudza pracę fibroblastów – struktur odpowiadających za jędrność i gęstość skóry, a także za produkcję kwasu hialuronowego.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a system chłodzenia Coolwave zapobiega przegrzaniu skóry, co znacząco podnosi komfort pacjenta oraz zapewnia mu bezpieczeństwo. Nowoczesna technologia gwarantuje wysoką skuteczność przy jednoczesnym krótkim czasie trwania masażu. Ponadto samo urządzenie Onda Deka, dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów głowic w systemie SMART, działa na dwóch poziomach:

głowica powierzchownego działania usuwa cellulit powierzchniowy oraz odpowiada za efektu ujędrnienia oraz zwiększenia gęstości skóry;
głowica głębokiego działania wykorzystywana jest do redukcji miejscowych otłuszczeń (pośladki, uda, ramiona, brzuch), a także do niwelowania cellulitu głębokiego.

Przebieg zabiegu Onda Deka

Zabieg Onda Deka poprzedza zebranie dokładnego wywiadu i wypełnienie kwestionariusza, mającego na celu wykluczenie przeciwwskazań do wykonania masażu. Kosmetolog robi zdjęcia sylwetki, ustala z pacjentem częstotliwość, długość i intensywność sesji – po skonfrontowaniu zebranych informacji z oczekiwaniami klienta bądź klientki.

Przygotowanie do samego zabiegu polega na posmarowaniu danego obszaru ciała pacjenta gliceryną. Na tak przygotowaną skórę kieruje się głowicę emitującą mikrofale. Na samym początku odczuwalne jest uczucie chłodzenia skóry, a później pojawia się delikatne mrowienie i efekt rozgrzania – te odczucia w żadnym wypadku nie wiążą się jednak z bólem. Po zakończonej sesji naskórek może być lekko zaczerwieniony, co – w zależności od stopnia wrażliwości skóry pacjenta – mija po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach.

Onda Deka – efekty nowoczesnego zabiegu

Jakie zmiany w strukturze i wyglądzie skóry można zauważyć już po kilku pierwszych zabiegach Onda Deka? Efekty obejmują przede wszystkim redukcję opornej tkanki tłuszczowej (a zwłaszcza tej nagromadzonej miejscowo – zmniejszenie „oponki” na brzuchu czy „bryczesów” na udach). Oprócz tego ma miejsce wyraźny spadek obwodów poszczególnych części ciała, a także ujędrnienie skóry i silne wygładzenie cellulitu. Optymalna seria zabiegowa składa się z 4 sesji, ponawianych w odstępie 2-3 tygodni (w zależności od możliwości czasowych pacjenta oraz jego oczekiwań co do konkretnych efektów wizualnych). Doskonałe rezultaty daje połączenie Onda Deka oraz zabiegu endermologii LPG – uzupełniają się bowiem w swoim działaniu, wzmacniając wzajemnie efekty wyszczuplenia, ujędrnienia i modelowania sylwetki.

Podsumowanie

Onda Deka to wysoce skuteczny zabieg ujędrniający i modelujący figurę. Efekty są jednak są ściśle powiązane ze stylem życia. Aby zmiana w strukturze skóry, jej jędrności i gęstości była nie tylko spektakularna, ale również trwała, należy włączyć do swojej codzienności aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę. Już kilka dni przed planowanym zabiegiem warto zwiększyć ilość wypijanej wody (której właściwy poziom w organizmie usprawnia procesy metaboliczne), a po sesji należy szczegółowo stosować się do zaleceń pozabiegowych. Warto wiedzieć również, że Onda Deka w połączeniu z endermologią LPG sprawią, że rezultaty mogą przerosnąć najśmielsze oczekiwania – nawet u osób z nadwagą czy z uporczywym cellulitem.