5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat peelingu kawitacyjnego

Dynamiczny rozwój rozwiązań w branży beauty, prowadzący do wdrażania coraz nowszych technologii, nie zmienił silnej pozycji peelingu kawitacyjnego w ofertach gabinetów kosmetologicznych. Jest to nadal jedna z najpopularniejszych metod skutecznego oczyszczania skóry. Co warto wiedzieć na temat peelingu kawitacyjnego? Oto 5 najbardziej istotnych informacji o tym zabiegu!

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego – jak to właściwie działa?

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego najczęściej przybiera formę przenośnej szpatułki, która wytwarza falę ultradźwiękową, czyli sekret dogłębnego oczyszczania za pomocą tej metody. Fale wywołują na zwilżonej wodą skórze efekt kawitacji, na skutek którego w skórze powstają mikropęcherzyki. Następnie ulegają one pęknięciu, przez co martwe komórki zostają rozbite, a później – usunięte z powierzchni skóry.

Peeling kawitacyjny – efekty po zabiegu

Peeling kawitacyjny zyskał ogromną popularność i uznanie klientów głównie ze względu na bardzo dobre i niemal natychmiastowe efekty wizualne. Można do nich zaliczyć:
• dogłębne oczyszczenie bez manualnej ingerencji. Usunięte zostają martwe komórki naskórka, grudki, nadmiar łoju i bakterii oraz pozostałości kosmetyków. Dzięki temu pielęgnacja domowa również stanie się zauważalnie skuteczniejsza;
• wygładzenie – skóra po pierwszym zabiegu staje się jedwabiście gładka. To sprawia, że peeling kawitacyjny jest idealnym zabiegiem bankietowym – makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie oraz zyska na trwałości,
• dezynfekcję skóry,
• poprawa kolorytu, zminimalizowanie widoczności przebarwień.

Czy każdy może poddać się peelingowi kawitacyjnemu? Przeciwwskazania do zabiegu

Peeling kawitacyjny niestety nie jest uniwersalną metodą dla każdego pacjenta. Tak, jak w przypadku każdej innej technologii, występują przeciwwskazania do jego wykonania. Najważniejsze z nich to:
• ciąża oraz okres laktacji. Peeling kawitacyjny w ciąży nie jest zabiegiem rekomendowany – tak jak wiele innych procedur, również kawitacja nie została przebadana ze względu etycznych na kobietach ciężarnych oraz będących w trakcie karmienia piersią;
• choroby nowotworowe;
• padaczka;
• stany bakteryjne i wirusowe;
• aktywna opryszczka;
• metalowe implanty w tkance;
• posiadanie rozrusznika serca;
• przerwana ciągłość naskórka.

Podczas konsultacji przed zabiegiem kosmetolog przeprowadzi z pacjentem wywiad w celu wykluczenia wszystkich przeciwwskazań do zabiegu. Wypełnienie kwestionariusza zdrowotnego jest dla nas podstawą Twojego bezpieczeństwa.

Jak przebiega peeling kawitacyjny?

Zabieg rozpoczyna się od dwuetapowego oczyszczenia skóry. Pierwszy z etapów jest lipofilowym zmywaniem zanieczyszczeń oraz makijażu. Używamy w tym celu terapeutycznego olejku pozbawionego komedogennych składników zapychających pory. Ważną cechą tego produktu jest fakt, że nie uszkadza on naturalnej bariery hydrolipidowej skóry, a co za tym idzie – nie dochodzi do jej nadmiernego wysuszenia. Drugi kosmetyk stanowi etap hydrofilowy – wykorzystuje się wówczas żel dopasowany indywidualnie do potrzeb danego typu cery. Po oczyszczeniu aplikuje się maskę, która ułatwia usunięcie zaskórników i podskórnych grudek.
Tak przygotowaną skórę zwilża się wacikiem nasączonym wodą, po czym następuje najważniejszy etap – oczyszczanie za pomocą kawitacji. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia. Pacjent może odczuwać dyskomfort – zwykle w okolicach nosa, gdzie zazwyczaj jest najwięcej zaskórników. Te czarne, nieestetyczne punkciki również zostaną zniwelowane podczas zabiegu – wymaga to jednak odrobiny cierpliwości ze strony pacjenta.
Po peelingu kawitacyjnym kolejne kosmetyki dopasowuje się do konkretnego typu cery (włącznie z pielęgnacją domową). Wychodząc z gabinetu Select Beauty dostaniesz wszystkie informację zapisane w zaleceniach domowych – dzięki temu nie zapomnisz o wskazówkach pielęgnacyjnych.

Peeling kawitacyjny – jak często go wykonywać?

Jeśli chodzi o częstotliwość wykonywania peelingu kawitacyjnego, to nie ma uniwersalnego schematu co do zalecanej liczby zabiegów. Zależy to od kondycji i potrzeb skóry. W gabinecie Select Beauty podchodzimy indywidualnie do każdej z pacjentek – podczas konsultacji, po wykluczeniu przeciwwskazań, kosmetolog oczyści Twoją skórę i pod lampą oceni jej kondycję. Dzięki temu będzie mógł dobrać odpowiednią liczbę zabiegów oraz kosmetyki, które zostaną wykorzystane do ich wykonania.

Pomimo czasu, jaki upłynął od pojawienia się peelingu kawitacyjnego na rynku beauty – jego skuteczność sprawia, że nadal znajduje się w ofercie wielu gabinetów i cieszy się ogromną popularnością. Zapraszamy do zapisów na wizytę (można to zrobić na przykład na stronie kategorii Peeling kawitacyjny) – warto na własnej skórze przekonać się, jak spektakularne efekty może przynieść peeling kawitacyjny!