5 powodów, dla których warto skorzystać z fotoodmładzania

Holistyczna kosmetologia dąży do tego, by człowiek na każdym etapie swojego życia czuł się dobrze w swoim ciele. Służą temu liczne zabiegi, które nie tylko poprawiają wygląd, ale też pomagają utrzymywać zdrowie. Nowoczesna technologia jest nieocenioną pomocą w osiąganiu pięknego wyglądu i zdrowia. Zabiegiem, który pomaga długo zachować piękny wygląd i zdrową skórę jest fotoodmładzanie, czyli terapia światłem lasera. Wykonujemy ją nowoczesnym sprzętem, laserem Thunder MT. Jak światło pomaga upiększać skórę i jak wpływa na jej zdrowie?

Co to jest fotoodmładzanie laserowe?

Fotoodmładzanie wykorzystuje światło do walki z oznakami starzenia i objawami chorobowymi skóry. W gabinecie Select Beauty do zabiegu wykorzystywana jest technologia mieszana. Oznacza to, że korzysta się z dwóch rodzajów głowic emitujących światło laserowe:
fala aleksandrytowa to źródło światła, które łatwo trafia w melaninę, dzięki czemu silnie oddziałuje na pigmentację skóry;
fala neodymowo-yagowa generuje światło głęboko penetrujące skórę. To bezpośrednio wpływa na przebudowę jej warstw. Podczas zabiegu wytwarza się duża dawka ciepła. Pobudza ono kolagen, co skutkuje zagęszczeniem skóry;
Światło emitowane przez lasery pomaga spowolnić procesy starzenia. Leczy też zmiany związane z trądzikiem, naczyniami krwionośnymi i przebarwienia. Argumentów przemawiających za wyborem fotoodmładzania jest mnóstwo. Poniżej przytaczamy pięć najczęściej wskazywanych przez osoby odwiedzające Select Beauty.

Po pierwsze: wysoka skuteczność w walce o piękno i zdrowie

O efektach fotoodmładzania moglibyśmy wiele opowiadać, ponieważ jako praktycy obserwujemy je na co dzień. Najczęstsze zmiany, na które wskazują osoby po przejściu całej serii zabiegowej to:

  • poprawa kolorytu skóry;
  • korekta owalu twarzy;
  • minimalizacja widoczności zmian pigmentacyjnych;
  • wygładzenie skóry.

Ważne są też efekty zdrowotne, które daje fotoodmładzanie. Światło lasera przenika do głębszych warstw skóry, gdzie stymuluje komórki do namnażania się. Wpływa to na jędrność skóry. Dzięki stymulacji w skórze pojawia się więcej kolagenu, co nie tylko uelastyczni skórę, ale też wpływa na jej nawilżenie.

Zabieg jest też doskonałą terapią trądziku różowatego i innych problemów skórnych. Wpływ na to ma polepszenie ogólnej kondycji skóry. Jest ona wyraźnie zagęszczona i lepiej ukrwiona, a jej poszczególne warstwy są grubsze i mocniejsze.

Po drugie: wielokierunkowe działanie fotoodmładzania

Wielokierunkowe działanie to nic innego jak duża ilość problemów skórnych, z którymi poradzić sobie pomaga terapia światłem. Nowoczesna technologia pozwala pozbyć się różnego rodzaju zmian, które pojawiają się na skórze. Wpływa też silnie na leczenie przyczyn ich powstawania. Fotoodmładzanie pomaga radzić sobie z procesami starzenia wynikającymi z upływu czasu. Doskonale wspiera też terapię objawów i przyczyn starzenia o innych podłożach, takich jak choćby fotostarzenie. Zmiany skórne o różnych przyczynach powstawania można leczyć podczas jednej wizyty.

Po trzecie: bezpieczeństwo dla zdrowia

Dzięki zastosowaniu technologii mieszanej zabieg odbywa się z wykorzystaniem niższych parametrów obu źródeł światła. Minimalizuje to ryzyko powikłań i zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Jednocześnie zachowany zostaje wysoki poziom skuteczności zabiegu. Wykorzystanie lasera pozwala też zrezygnować z bardziej inwazyjnych metod chirurgicznych, takich jak np. lifting operacyjny, który wiąże się chociażby z potrzebą hospitalizacji.

Po czwarte: pobudzanie naturalnych procesów skórnych

Większość osób, które chcą zadbać o wygląd skóry i jej zdrowie woli unikać używania substancji, które np. wstrzykuje się pod skórę. Doskonałą alternatywą dla takich terapii są zabiegi laserowe. Odpowiednio dobrane światło pomaga pobudzić naturalne procesy zachodzące w skórze i polepszające jej kondycję w całkowicie naturalny sposób. Podczas zabiegu fotoodmładzania dochodzi między innymi do:

  • skrócenia włókien kolagenowych na skutek ogrzania skóry i pobudzenia jej,
  • stymulacji wytwarzania elastyny i kolagenu, poprawiających ujędrnienie skóry,
  • spłycenia zmarszczek i zwężenia porów,
  • dogłębnego pobudzenia skóry i stymulowania jej naturalnej odbudowy,
  • nasilenia i wyrównania pigmentacji skóry.

Naturalne pobudzenie skóry za pomocą lasera z pewnością wpłynie na poprawę gęstości skóry bez konieczności stosowania wypełniaczy czy innych substancji.

Po piąte i najważniejsze: brak bólu i okresu rekonwalescencji po fotoodmładzaniu laserowym

Najczęściej wskazywaną zaletą fotoodmładzania laserowego jest brak bólu. Laser Thunder MT wykorzystuje technologie chłodzące, które niwelują nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu. Klienci nie muszą też rezygnować z życia zawodowego, rodzinnego ani wyjść ze znajomymi. Laserowa terapia skóry nie wymaga okresu rekonwalescencji po zabiegu.

Po przeprowadzeniu laserowego fotoodmładzania skóra może być zaczerwieniona – efekt ten ustępuje w ciągu kilku godzin. Wynika on z działania organizmu, który zabezpiecza się, kierując krew w miejsce, które poddawane jest zabiegowi.

Po przeprowadzeniu zabiegu nie trzeba stosować preparatów przyspieszających regenerację skóry. Jedyny produkt, który nałoży kosmetolog tuż po wykonaniu fotoodmładzania, to krem z filtrem przeciwsłonecznym. Zabezpieczy on miejsce zabiegowe przed promieniowaniem UV. Krem zawiera też delikatny pigment, który ukryje zaczerwienienie.

Podsumowanie

Zabieg laserem Thunder MT w gabinecie Select Beauty to gwarancja doskonałych rezultatów. Naturalny efekt, brak bólu, poprawa zdrowia i urody to jedne z podstawowych zalet fotoodmładzania. Efekty – odmłodzenie i uzdrowienie skóry, a także pobudzenie jej do odbudowy – są najlepszym dowodem na skuteczność światła lasera w terapii skóry. Sprawdź laserowe fotoodmładzanie w salonach Select Beauty i skorzystaj z kompleksowej pomocy, którą może Ci zaoferować.