DERMAPEN™ 4.0

Urządzenie DERMAPEN™ 4.0 to prawdziwa rewolucja w rewitalizacji skóry oraz jedno z najlepszych rozwiązań w medycynie estetycznej ostatnich lat.

  Pozwala wykonywać zabiegi odmładzające i lecznicze na całej twarzy, szyi i dekolcie, a także na dłoniach, brzuchu, udach czy pośladkach.

  Dzięki zastosowanym najnowszym rozwiązaniom technologicznym szybko i skutecznie poprawia się nawilżenie, wygładzenie, elastyczność, koloryt, pogrubienie i teksturę oraz stymuluje włókna kolagenowe i pobudza skórę do samoregeneracji.

Czas trwania 60 - 90 minut
Odstępy między zabiegami 2 - 4 tygodnie
Liczba zabiegów w serii 4 - 6
Cena od 749 zł
Spire-Clinic-Klinika-Warszawa-mezoterapia-mikroigłowa-DERMAPEN-4.0

AŻ 1920 NAKŁUĆ NA SEKUNDĘ!

Nowa opatentowana głowica wraz z kartridżami umożliwia wykonanie ponad miliona precyzyjnych mikronakłuć w 10 minut! 

  

Funkcja automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy aż 16 pulsujących igieł zastosowana w urządzeniu DERMAPEN® 4.0 sprawia, że w czasie jednej sekundy skóra nakłuwana jest aż 1920 razy.

  

Powstałe mikrourazy wykorzystują wrodzoną zdolność skóry do regeneracji i fizjologicznej indukcji kolagenu. Pozwalają również na wprowadzenie do głębokich warstw skóry substancji czynnych o właściwościach liftingujących,  nawilżających i odżywczych.  

Efekty

Oto rezultaty, które w miarę upływu czasu po zabiegu DERMAPEN™ 4.0 będą najbardziej zauważalne:

 • widoczne spłycenie zmarszczek
 • rozjaśnienie, ujednolicenie koloryty skóry
 • redukcja przebarwień
 • wyrównanie struktury skóry (w tym blizn)
 • efekt pogrubienia, ujędrnienia skóry poprzez naturalną stymulację produkcji kolagenu
 • redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
 • zmniejszenie widoczności porów skóry
 • poprawa kondycji skóry
 • redukcja wiotkości skóry
 • redukcja widoczności rozstępów
Wskazania

Mnogość wskazań terapeutycznych oraz znakomite efekty czynią z DERMAPEN™ 4.0 narzędzie do zadań specjalnych z:

 • profilaktyką przeciwstarzeniową (korekta drobnych, płytkich zmarszczek)
 • przebarwieniami
 • przywróceniem jednolitego kolorytu skóry
 • skórą wiotką i wysuszoną, pozbawioną witalności
 • poprawą struktury i grubości skóry
 • nawilżeniem, odżywieniem, rewitalizacją skóry
 • redukcją rozszerzonych porów oraz wygładzeniem
 • bliznami młodzieńczymi, potrądzikowymi, pozabiegowymi, oparzeniowymi, powypadkowymi
 • rozstępami
 • wspomaganiem terapii przeciw wypadaniu włosów
Przeciwwskazania

DERMAPEN™ również ma pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Są nimi:

 • alergie na składniki preparatów
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • opryszczka w stanie aktywnym
 • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
 • choroby układu krążenia
 • hemofilia
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • aktywny trądzik
 • niewyrównana cukrzyca
 • stany zapalne na skórze, zranienia
Dowiedz się więcej:

PRECYZJA I BEZPIECZEŃSTWO

DERMAPEN™ 4.0 to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry.

Zaawansowane technologie zastosowane w DERMAPEN™ zmieniają diametralnie dotychczasowe możliwości mikronakłuwania skóry.

Urządzenie posiada badania kliniczne i spełnia najwyższe standardy jakości zabiegów i bezpieczeństwa potwierdzone Certyfikatem CE Medycznym.

Rewolucyjny 16-igłowy kartridż generuje 1920 nakłuć na sekundę tworząc jeszcze więcej kanałów w skórze zdolnych do regeneracji oraz zwiększa płynność przesuwania się po skórze dla optymalnego komfortu pacjenta.

Wykorzystując opatentowany system pulsujących igieł ułatwia dostarczanie substancji aktywnych do naskórka oraz skóry właściwej i pobudza skórę do wykorzystania jej naturalnych zdolności regeneracyjnych.

DERMAPEN™ pozwala na wyjątkowo dokładny dobór  głębokość iniekcji w zakresie od 0,2 mm do 3 mm, sterowany cyfrowo. Pozwala to na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowych kartridży wyposażonych w 16 molibdenowych (materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych), sterylnych mikroigieł, o grubości 33G oscylujących do 120 obrotów na sekundę dzięki czemu DERMAPEN™ inicjuje więcej mikrokanałów frakcyjnych ułatwiających regenerację skóry i penetrację substancji czynnych.

Igły wykonane z molibdenu nie zawierają chromu ani niklu dzięki czemu pozwalając wykonać zabieg także u osób uczulonych na te metale, a wyjątkowo cienkie i wytrzymałe igły znacznie poprawiają komfort w trakcie zabiegu, wykluczając ryzyko pojawienia się jakichkolwiek reakcji alergicznych.

Zabieg mikronakłuwania skóry przy użyciu DERMAPEN™ wyróżnia się nieznaczną inwazyjnością.  Gwarantuje  pacjentowi pełne bezpieczeństwo, wyraźnie skracając czas jego powrotu do codziennych czynności.

Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN™ znacząco zwiększa skuteczność zabiegów, poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji aktywnych w głąb skóry. Najnowsze rozwiązania technologiczne zmniejszają jednocześnie do minimum dyskomfort Klienta.

Dzięki zabiegowi DERMAPEN™ widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry oraz naturalna stymulacja produkcji kolagenu. 

Ponadto już po jednym zabiegu uzyskujemy zmniejszenie widoczności porów oraz blizn (potrądzikowych, oparzeniowych, powypadkowych).

DERMAPEN – najczęstsze pytania

Jak przebiega zabieg DERMAPEN™ 4.0?

Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia, pobudzające skórę do naturalnej regeneracji i produkcji kolagenu.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowej głowicy, zawierającej 16 sterylnych, molibdenowych mikroigieł.

Urządzenie pozwala na wykonanie ponad miliona precyzyjnych mikronakłuć w 10 minut za pomocą 16 mikroskopijnych igieł co generuje 1920 nakłuć na sekundę.

Powstałe mikrourazy wykorzystują wrodzoną zdolność skóry do regeneracji oraz fizjologicznej stymulacji produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dochodzi także do stymulacji fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego.

Uruchomione procesy naprawcze wpływają na poprawę napięcia i elastyczności skóry, poprawę jej ukrwienia i odżywienia oraz zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek. Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie kolorytu skóry i redukcję przebarwień.

Jednocześnie podczas zabiegu w zależności od potrzeb skóry wprowadzane są aktywne preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych i napinających, dlatego mechanizm działania DERMAPEN™ poprawia gęstość skóry i jej elastyczność doskonale regenerując komórki.

Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na  wyodrębnienie trzech  faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

 1. stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 2. stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
 3. poprawa gęstości i elastyczności skóry oraz odżywienia skóry

W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia.

Nie dochodzi jednak do powstania krwiaków ani siniaków, pomimo głębokiego nakłuwania, nawet do 3mm.

Kwintesencją działania DERMAPEN™ są naturalne zdolności organizmu do samo leczenia oraz prawidłowego remodelingu tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu.

Jak moja skóra będzie wyglądała bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. lekko tkliwa, nadwrażliwa i delikatnie opuchnięta. Pacjent zazwyczaj odczuwa lekkie pieczenie i ciepło. Objawy ustępują w ciągu 24–48 godzin.

W celu zmniejszenia ewentualnych dolegliwości, kosmetolog zastosuje specjalny krem pozabiegowy BIO-SENSE Ultra Repair Cream, który łagodzi rumień i obrzęk. Dzięki wysokiemu stężeniu substancji czynnych regulujących stan zapalny znacząco przyspiesza procesy regeneracyjne skóry po zabiegach estetycznych. Przyspiesza gojenie, redukuje rumień i obrzęk oraz zwiększa zdolności skóry do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Następnego dnia po zabiegu utrzymuje się niewielkie zaróżowienie, napięcie okolicy poddanej zabiegowi oraz niekiedy może wysypać. W  kolejnym dniu pacjent całkowicie wraca do normalnego funkcjonowania.

Należy jednak zachować szczególną ostrożność higieniczną

Skóra dochodzi do siebie przez 3 dni po zabiegu, a do 7 dni występuje stan zapalny.

Po 3-4 dniach może pojawić się powierzchowne złuszczanie naskórka, które nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu

W ciągu ok 2 tygodni po pierwszej wizycie 7 dniach pacjent zauważa wyraźną poprawę jakości skóry w postaci napięcia i jej rozświetlenia. Na efekt zagęszczenia skóry oraz jej przebudowy należy poczekać ok. 12 tygodni, ponieważ tyle czasu trwa proces neokolagenezy, czyli odrodzenia nowej skóry.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po 8 godzinach od zabiegu należy umyć skórę delikatnym środkiem myjącym.

Stosuj zalecony krem do pielęgnacji skóry przez co najmniej 3 – 4 dni po zabiegu.

Jest to preparat kontrolujący i przyspieszający regeneracje skóry. Dzięki wysokiemu stężeniu substancji czynnych regulujących stan zapalny nie tylko znacząco przyspiesza procesy regeneracyjne po zabiegu ale również wzmacnia i utrzymuje efekty przeprowadzonych zabiegów

Należy pamiętać także o unikaniu opalania przez 4 tygodnie od zabiegu.

Konieczny jest filtr każdego dnia rano – minimum SPF30.

Rekomendujemy stosowanie jedynie filtrów mineralnych aby nie podrażniać dodatkowo skóry po zabiegach i chronić ją przed powstaniem przebarwień pozapalnych.

Jak często wykonywać DERMAPEN™ 4.0 ?

Częstotliwość wykonywania dobiera indywidualnie kosmetolog, na podstawie preferencji oraz potrzeb Twojej skóry. By otrzymać najlepsze rezultaty zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach wynoszących 2 – 4 tygodnie.

Zapraszamy do umówienia konsultacji z naszymi specjalistami.
KONTAKT