Wypełniacze/Kwas hialuronowy

Cena 1ml - 650 - 800 zł
sam-moqadam-l9VjM-Pp7-M-unsplash

Konturowanie i powiększanie ust, wypełnianie ubytków tkanek związanych z wiekiem, bruzd nosowo-wargowych czy marionetek, likwidacja asymetrii

Dowiedz się więcej:

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – najczęstsze pytania

Czy powiększanie ust boli?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym wiąże się z iniekcją, czyli nakłuwaniem okolicy ust cienką igłą w celu wprowadzenia do tkanek porcji kwasu hialuronowego. W związku z tym zabieg może nie być komfortowy dla osób, które boją się iniekcji, natomiast ból w trakcie zabiegu minimalizowany jest za pomocą aplikacji maści o działaniu znieczulającym.

W jaki sposób przebiega proces powiększania ust?

Powiększanie ust rozpoczyna się od wywiadu z pacjentką, oceny jej mimiki, kształtu i budowy ust. Po konsultacji i ustaleniu pożądanych efektów, usta znieczulane są specjalną maścią, a następnie kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w obręb czerwieni wargowej i wokół ust (w zależności od efektu, jaki chce się otrzymać). Po wstrzyknięciu kwasu usta są delikatnie masowane – zarówno w celu terapeutycznym, jak i rozprowadzenia substancji we właściwe miejsca. Cały proces zabiegowy trwa od kilku do kilkunastu minut.

Jak pielęgnować usta po zabiegu?

Po zabiegu powiększania ust wargi mogą być nieco spuchnięte, a w miejscach iniekcji mogą pojawić się drobne zasinienia. W ciągu kilku godzin od zabiegu należy zrezygnować z makijażu ust, ich pocierania czy nakładania pomadek ochronnych. Po tym czasie można rozpocząć pielęgnację przy pomocy wazeliny, ulubionej pomadki ochronnej lub – w razie pojawienia się zasinień – maści z arniką, która przyspiesza gojenie.

Jak długo utrzymują się efekty powiększania ust kwasem hialuronowym?

Efekt zabiegu powiększania ust utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy – zależy to przede wszystkim od ilości wstrzykniętego kwasu, ale również od intensywności procesów metabolizujących kwas hialuronowy w organizmie, co jest uwarunkowane indywidualnie. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że efekt ten zanika stopniowo, więc tak naprawdę można cieszyć się nowym kształtem ust przez długi czas!

Zapraszamy do umówienia konsultacji z naszymi specjalistami.
KONTAKT