Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa twarzy czy innych obszarów na ciele to jedna z najskuteczniejszych metod dostarczania odżywczych substancji aktywnych do wnętrza skóry. Zabieg polega na wykonywaniu niewielkich nakłuć, poprzez które podaje się preparaty mające za zadanie wywołać efekt terapeutyczny: ujędrnienie, oczyszczenie bądź nawilżenie cery. W gabinecie Select Beauty możesz przekonać się na własnej skórze, jak doskonałe rezultaty daje mezoterapia igłowa – efekty będą widoczne gołym okiem!

Cena 450 - 550 zł
Cosmetologist making injections on a face of a woman in a beauty salon

Mezoterapia igłowa skóry głowy lub twarzy – dlaczego jest tak skuteczna?

Poprzez nakłuwanie skóry cienką, krótką igłą, zabieg mezoterapii igłowej twarzy, głowy, okolic pod oczami czy w innych, ustalonych wcześniej partiach ciała, działa dwojako. Po pierwsze, skóra doznaje mikrouszkodzeń które pobudzają ją do produkcji substancji budulcowych, a w tym kwasu hialuronowego czy elastyny. Taki mechanizm, po wygojeniu skóry sprawia, że cera jest świetlista i ujędrniona. Po drugie, konkretny efekt (wspomniane rozświetlenie czy ujędrnienie, ale również nawilżenie, zniwelowanie przebarwień i inne) są osiągane dzięki tłoczeniu igłą pod skórę specjalnych preparatów o różnych właściwościach (ich dobór również ustalany jest z osobą przeprowadzającą zabieg).

Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej

Ponieważ mezoterapia skóry może być ukierunkowana na zniwelowanie różnych problemów z cerą, a nawet tych związanych ze wzrostem włosów, polecana jest wielu osobom. Kto może z niej skorzystać?

 • osoby z objawami starzenia się skóry (wówczas doskonale sprawdzi się mezoterapia kolagenowa);
 • osoby mające problem z wiotkością skóry i utratą jej jędrności;
 • osoby mające cienie i zmarszczki pod oczami (wykonuje się wówczas mezoterapię pod oczy);
 • osoby, które zauważają u siebie utrat blasku i elastyczności cery;
 • osoby z przebarwieniami, łojotokiem skóry;
 • osoby zauważające u siebie spadek nawilżenia skóry;
 • osoby ze wzmożonym wypadaniem włosów (wykonuje się wówczas mezoterapię skóry głowy, potocznie określaną również jako mezoterapia włosów);
 • osoby z cellulitem.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Niestety, podobnie jak każdy zabieg medycyny estetycznej ingerujący w strukturę skóry, również mezoterapia igłowa ma przeciwwskazania do jej wykonania. Kto nie może poddać się tej procedurze?

 • kobiety w ciąży i karmiące piersią;
 • osoby cierpiące na czynne infekcje wirusowe lub bakteryjne, choroby autoimmunologiczne, nieustabilizowaną cukrzycę lub chorujące na egzemę czy łuszczycę;
 • osoby, których skóra jest nadwrażliwa na substancje czynne zawarte w preparacie podawanym podczas zabiegu;
 • osoby przyjmujące antykoagulanty (leki rozrzedzające krew) oraz doustne kortykosteroidy;
 • osoby cierpiące na choroby nowotworowe (mezoterapia nie może być również wykonywana u pacjentów onkologicznych do 5 lat od wyleczenia choroby).
Zalecenia pozabiegowe po mezoterapii igłowej

należy przestrzegać konkretnych zasad, by utrzymać efekt i nie wywołać podrażnień na skórze. Co obejmują zalecenia pozabiegowe?

 • nie należy opalać się przez minimum 2 tygodnie po zabiegu;
 • przez 7 dni po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, intensywnych ćwiczeń, preparatów mocno złuszczających;
 • należy stosować kremy silnie regenerujące, nawilżające;
 • należy stosować kremy ochronne z filtrem SPF 30 lub SPF 50;
 • makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu.
Dowiedz się więcej:

Mezoterapia igłowa – opinie klientów
Efekty mezoterapii igłowej „przed i po” klienci gabinetu Select Beauty oceniają niezwykle pozytywnie – a to sprawia, że z chęcią wracają na powtórne wykonanie zabiegu. Co sprawia, że doceniają go najbardziej? Przede wszystkim efekt rozświetlenia i odmłodzenia skóry, ale również krótki czas rekonwalescencji oraz szybkość trwania zabiegu. Dodatkowo klienci są zadowoleni z przyjemnej, miłej, profesjonalnej, a jednocześnie kameralnej atmosfery panującej w naszym gabinecie.

Mezoterapia igłowa – najczęstsze pytania

W jakim celu stosuje się mezoterapię igłową?

Wprowadzane w głąb skóry drogocenne składniki aktywne wpływają na przebudowę naskórka. Pobudzają procesy produkcji kolagenu i elastyny oraz wpływają na poprawę mikrokrążenia skóry. Zwiększa się napięcie i elastyczność skóry.
Mezoterapia stosowana jest w profilaktyce przeciwstarzeniowej skóry, a także w niwelowaniu objawów starzenia się skóry które związane są z wiekiem, ekspozycją na słońce czy paleniem tytoniu.
Zabieg mezoterapii możemy stosować na twarz, szyje, dekolt, dłonie czy ciało. To także świetny sposób w terapii wypadania włosów w celu poprawy ich kondycji oraz stymulacji wzrostu.

 

Jak przebiega zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzana jest szczegółowa konsultacja z wykluczeniem przeciwwskazań do zabiegu. Określamy wskazania, informujemy o procedurze zabiegowej, możliwych objawach ubocznych oraz postępowaniu pozabiegowym. Odpowiednio dobrany do potrzeb skóry koktajl podawany jest za pomocą igły i strzykawki. Wykonuje się kilkanaście – kilkadziesiąt nakłuć w obrębie miejsca zabiegowego.
Zabieg nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry. Trzeba jednak pamiętać, że mezoterapia to nie zabieg lunchowy. Po nim nie pójdziemy od razu do pracy czy wprost na imprezę.

 

Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii igłowej?

Zabiegi te wykonuje się w zależności od danego problemu i stosowanego preparatu w serii co najmniej 4-6 zabiegów w odstępach dwu-tygodniowych. Należy pamiętać, iż zabiegi mezoterapii igłowej wymagają regularności. W celu podtrzymania efektów zabiegowych należy wykonywać tzw. zabieg przypominający minimum raz na pół roku.

 

Mezoterapia igłowa a inne zabiegi?

Zaleca się stosowanie terapii łączonych co wpływa na lepsze efekty pozabiegowe. Mezoterapia igłowa często łączona jest z takim zabiegami jak peelingi chemiczne czy masaż podciśnieniowy. Stosowanie technik łączonych ułatwia penetrację wstrzykiwanych substancji, a także przyspiesza i wzmacnia efekty zabiegowe.

Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii igłowej?

Zależne jest to od rodzaju problemu, stanu skóry oraz odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej. Efekty po serii zabiegowej widoczne są rok a nawet dłużej. Ważne jest poddanie się tzw. zabiegowi przypominającemu minimum raz na pół roku.

Zapraszamy do umówienia konsultacji z naszymi specjalistami.
KONTAKT