Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to jedna z popularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia, która ma naprawdę wiele zalet. Można stosować ją zarówno na twarzy jak i na ciele: od depilacji „wąsika”, poprzez włoski na nogach, aż po okolice pach i bikini. Najbezpieczniejszą, a jednocześnie najskuteczniejszą opcją, jeśli chodzi o wykorzystanie wosku do depilacji, jest skorzystanie z profesjonalnych usług w tym zakresie. Zapraszamy więc do umówienia się na wizytę w gabinecie Select Beauty na regulację brwi woskiem oraz usuwanie owłosienia na twarzy. Obiecujemy, że już nigdy nie wrócisz do tradycyjnych maszynek!

beautiful young girl in beauty salon

Dla kogo depilacja woskiem będzie idealnym wyborem?

Depilacja woskiem w gabinecie kosmetologicznym będzie idealna dla wszystkich tych osób, które nie lubią samej czynności golenia maszynką, a także chcą uzyskać trwalszy efekt gładkiej skóry. Podczas depilacji woskiem włos usuwany jest z cebulką, dzięki czemu skóra pozostaje gładka od 2-4 tygodni. Ponadto ta forma usuwania zbędnego owłosienia znacznie ogranicza ryzyko powstawania podrażnień i wrastania włosków (jednak tylko wtedy, gdy jest wykonywana prawidłowo i w odpowiednich warunkach, z wykorzystaniem wysokiej jakości produktów – dokładnie tak, jak dzieje się to w gabinecie Select Beauty).

Dowiedz się więcej:

Depilacja twarzy woskiem – opinie

Depilacja woskiem – zwłaszcza w obrębie twarzy, a więc usuwanie „wąsika” oraz niechcianych włosków w okolicach brwi – to doskonała metoda dla wszystkich tych osób, u których nie sprawdza się tradycyjna maszynka. Jakie opinie na temat depilacji woskiem mają klientki i klienci gabinetu Select Beauty? Przede wszystkim doceniają to, że efekty utrzymują się dłużej, niż w przypadku golenia maszynką czy brzytwą. Dodatkowo zabieg ten trwa krócej, niż dzieje się to w przypadku wyrywania pojedynczych włosków pęsetą. Wszystko to sprawia, że depilacja twarzy woskiem jest jednym z ulubionych zabiegów naszych klientów i klientek, a dodatkowo zaznaczają oni, że wykwalifikowany personel przeprowadza ją niemalże bezboleśnie. Niezależnie jednak od opinii warto pamiętać o tym, że ten sposób usuwania niechcianego owłosienia (zarówno z twarzy, jak i ciała) będzie rozwiązaniem dla osób, dla których problem stanowią podrażnienia po goleniu oraz wrastające włoski.

Depilacja woskiem – najczęstsze pytania

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem?

Zabieg depilacji woskiem polega na naniesieniu na owłosioną skórę porcji rozpuszczonego, gęstego wosku kosmetycznego. Dopasowuje się on do kształtu i nierówności skóry, a jednocześnie włoski przyczepiają się mocno do jego powierzchni, który później ściągany jest energicznym ruchem. Dzięki plastyczności preparatu można depilować tą metodą zarówno duże obszary ciała (nogi, brzuch, plecy), jak i miejsca trudno dostępne (bikini, okolice brwi i policzków, „wąsik”).

Ile trwa depilacja woskiem w gabinecie Select Beauty?

Czas trwania zabiegu depilacji woskiem jest uzależniony od kilku czynników, a w tym od grubości i gęstości owłosienia, a także od wielkości partii ciała, z którego mają zostać usunięte włoski. Generalnie depilacja woskiem w obrębie twarzy (wąsik, brwi) trwa od kilku do kilkunastu minut, natomiast wydepilowanie większych partii skóry – pleców, nóg, klatki piersiowej – może zająć nawet kilkadziesiąt minut. Czas zabiegu zwykle nie przekracza jednak 1 godziny.

Czy depilacja woskiem boli?

Pierwsze zabiegi mogą powodować dyskomfort. Na szczęście włosy stopniowo odrastają słabsze, delikatniejsze – dzięki czemu późniejsze zabiegi są mniej bolesne i trzeba je wykonywać rzadziej. Depilacji woskiem, wykonanej zgodnie z nowoczesnymi technikami oraz z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, nie powinny towarzyszyć znaczne dolegliwości bólowe. Każdy z nas ma jednak inny „próg bólu”, w związku z czym dla niektórych pacjentów zabieg może okazać się niezbyt komfortowy. Nasz wykwalifikowany personel dokłada jednak starań, by cała procedura była dla klientów możliwie bezbolesna.

Zapraszamy do umówienia konsultacji z naszymi specjalistami.
KONTAKT